Alıcılar 137-145 $ aralığında yanlış bir giriş yapmayı başardı ve 153 $ işaretini test etti.

Alıcılar 137-145 $ aralığında yanlış bir giriş yapmayı başardı ve 153 $ işaretini test etti.

130 $ işaretini geçtikten sonra, satıcılar 100 $ 'a devam edecek şekilde 115 $ hedefine giden yolu açacaklar.

145 $ işaretinin üzerine sabitlendikten sonra alternatif bir senaryo mümkündür.

Dün Ethereum pazarında 137-145 $ kritik aralığının dökümü ve maksimum 151 $ hedefimizin bir testi yapıldı. Gün boyunca Ethereum fiyatı 115-153 $ aralığında değişiyordu. Doğası gereği, Ethereum fiyat artışı agresif görünüyordu ve 137-145 $ 'dan kısa bir süre sonra alıcılar onu kırmaya karar verdi. Ancak kırma tutmaktan daha kolaydır. Aktif olarak 135 $ 'dan 153 $' a kadar Ethereum satın alan tüm alıcılar artık tuzağa düştü. Satıcılar sonraki 4 saatlik mumlarda fiyatı oldukça hızlı bir şekilde düşürdüğü için şimdi 132 doların altında işlem görüyor.


Alıcıların 137-145 $ 'ın üzerine çıkma yönündeki zayıf girişim, bu aralıktaki zayıflıklarını ve girişimin satıcılara geçişini göstermektedir.

Gördüğünüz gibi 130 $ seviyesi satıcıların düşüşünü engelliyor. Satıcılar aşağıda düzelirse, Ethereum pazarındaki fiyat düşüşünü 100 $ 'a çıkaracak şekilde 115 $'a kadar sürdürecekler.

Alternatif senaryo - 145 doların üzerinde bir düzeltme yapılması durumunda 189 dolarlık bir test mümkündür.

Dünün Ethereum fiyat hareketi sırasında marjinal alıcıların pozisyonları kısmen düştü, ancak alıcıların ruh hali agresif olarak olumlu kaldı:


Dünkü fiyat düşüşü sırasında satıcılar, marjinal pozisyonlarını güvenle yükseltmeye başladılar:


Bugün, fiyat konsolidasyonda tembel bir şekilde hareket ettiği sürece, satıcılar aktivite göstermemektedir.

Ethereum pazarındaki dalga analizine göre, alıcılar ikinci kez Fibonacci 0.382 seviyesinin üzerinde sabitlemeye çalıştı:

13 Mart'ta sona eren düşme dalgasının düzeltilmesini daha ayrıntılı olarak ele alırsak, dalga (C) neredeyse dalgaya (A) eşittir:


 Düzeltmenin (ABC) tamamlanma olasılığı oldukça yüksektir. Bu arada, Bitcoin düzeltmesine kıyasla, Ethereum çok daha zayıf. Bunu akılda tutarak, alıcıların yeni bir düşüş dalgasına hazırlanmaları ve Ethereum fiyatını 100 $ 'da tutmaları gerekiyor. Alıcılar, 145 doların üzerinde sabitlenen senaryoyu tersine çevirebilecek mi, Pazartesi günü göreceğiz, hafta için ticareti özetliyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ