Ethereum'un (ETH) zorluk bombası, Ethereum (ETH) ağı hakkında en tartışmalı şeylerden biridir. EIP olarak ortadan kaldırılmasına ilişkin yeni bir konsept yayınlandı

Ethereum’da Yeni Teklif: ETH Zorluk Bombası Yok Edilsin

Ethereum'un (ETH) zorluk bombası, Ethereum (ETH) ağı hakkında en tartışmalı şeylerden biridir. EIP olarak ortadan kaldırılmasına ilişkin yeni bir konsept yayınlandı

Ethereum'un (ETH) 'zorluk bombası', Ethereum (ETH) ağının artan zorluklarına atıfta bulunan ve bir Ethereum (ETH) bloğunu çıkarmak için gereken sürenin artmasına neden olan bir terimdir. Periyodik olarak, bu bomba hard fork tarafından ertelendi ancak bir Ethereum (ETH) geliştiricisinin çok daha iyi bir fikri var

Bomba Yerine Dondur

Ethereum (ETH) ağ gelişimine katkıda bulunan James Hancock, 'Ethereum Ice Age'ni geciktirme gereğini ortadan kaldıran yapıyı açıklayan bir Ethereum İyileştirme Teklifi (EIP 2125) yayınladı.

Bu teklife atfedilen çekme talebine göre, Yeni bir kavram Zorluğu Dondurma olarak isimlendiriliyor. Protokol zorluk ayarlama algoritması içinde Ethereum (ETH) ana ağına uygulanmalır. Zorluğun Donması durumu, ağ zorluğu dondurulduğunda önceden belirlenmiş bir blok yüksekliğinde başlar.

Zorluk Bombasını Silmek İçin Bir Konsept Önerildi

Hancock, Ethereum'un (ETH) blok zincirini durdurmayacağından emin, ancak geliştiricileri düzenli olarak yükseltmeye teşvik edecek. Bu nedenle, başka herhangi bir zincir ayrımı (soft fork, hard fork) bu zorluğun donmasına maruz kalacaktır.

Daha Öngörülebilir Ethereum (ETH)

Hancock, teklifini Ethereum (ETH) ağının ilerlemesini değerli kılan bazı faktörleri açıkladı. Tokkenomi açısından şunlardan emin gözüküyor:

"Zorluk Donması altında, ihracın artması daha olasıdır; ancak, müşteriler bunu önlemeye ve müşterileri etkili bir şekilde senkronize etmeye devam etmeye motive olurlar. Bu, gerçekleşme olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir."

Bunun yerine, Blok Zaman Hedefleme mekanizması üzerindeki mevcut etkinin modellenmesi oldukça karmaşıktır. Sonuç olarak, madenciler ve ağ katılımcıları ağ durumundan emin olamazlar.

En son zorluk ayarlaması olan Muir Glacier hardfork, 1 Ocak 2020'de gerçekleşti ve kripto topluluğunun bazı üyeleri tarafından ciddi şekilde eleştirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ