Önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi planlanan İstanbul hard forkunun yanı sıra, Ethereum Vakfı, Ethereum araştırmacısı olan Virgil Griffith'in tutuklanması üzerine manşetlerde kendisine yer buluyor.

Ethereum’dan Vitalik Buterin Virgil Griffith’in Serbest Bırakılması Çağrısında Bulundu

Önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi planlanan İstanbul hard forkunun yanı sıra, Ethereum Vakfı, Ethereum araştırmacısı olan Virgil Griffith'in tutuklanması üzerine manşetlerde kendisine yer buluyor.

Vakıf, Griffith'in Ethereum Vakfını herhangi bir kapasitede temsil etmediğini ve Kuzey Kore'ye yaptığı ziyaretin kişisel olduğunu iddia ederken, bazı kişiler Griffith'i kendisini tehlikeye atmakla suçladılar. Ancak, Griffith’in bu yılın başındaki tweetleri Vakfın ifadesine destek veriyor gibi görünüyor.

Vitalik Buterin’den Destek

Ethereum Vakfı, Griffith'in konumu konusunda iddialı davranırken, IEEPA'yı ihlal ettiği gerekçesiyle 20 yıl hapis cezasıyla suçlanırken, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den Griffith’e destek geldi. Buterin Griffith'i serbest bırakma dilekçesi imzalamaya hazır olduğunu açıkladı.

Buterin konuyla ilgili olarak Virgil’in kendisinin arkadaşı olduğunu ve kendisinin hiçbir surette Kuzey Kore’ye yardım etmediğini ifade ediyor. Ayrıca katıldığı toplantının kişisel bir geziden başka bir şey olmadığını da vurguluyor. Jeopolitik açık görüşlülüğün erdem olduğunu ifade eden Buterin, Griffith'in şeytana inanması talimatı verilen bir grubu eğitmeye gitmesinin “takdir edilebilir” bir durum olduğunu ifade ediyor.

Griffith’in Erdemi

Buterin ayrıca Griffith’in “erdeminin” daha önce Ethereum Classic, Hyperledger ile ilişkilerin hızlandırılması ve iyileştirilmesinde yararlı olduğunu vurguladı.

ABD Avukatlığı Ofisi, Griffith'in yaptırımlarla başa çıkmak için izleyiciyi blockchain teknolojisini kullanmak için eğittiğini iddia etmişti. Bununla birlikte, Buterin Griffith'in halka açık bir bilgi içeren bir sunumu yalnızca yeniden paketlediğini iddia ediyor ve “Garip bir durum yoktu, sadece gelişmiş özel ders” açıklamasını yapıyor.

Buterin, ABD’yi zayıflıktan ziyade güç göstermeye çağırarak son olarak şu açıklamayı yapıyor:

"Kamuoyunu bilgilendiren konuşmalar yapan programcıların peşinden gitmek yerine, tüm ülkelerin mücadele ettiği gerçek ve zararlı yolsuzluklara odaklanıyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ