ETH geliştiricileri, uzun zamandır beklenen Merge öncesinde ağın son kostümlü provasının son ayrıntılarını açıkladı ve varlık %14 arttı.

Ethereum Devs, ETH %14 Arttıkça Birleştirme Test Ağı Ayrıntılarını Sonlandırıyor

ETH geliştiricileri, uzun zamandır beklenen Merge öncesinde ağın son kostümlü provasının son ayrıntılarını açıkladı ve varlık %14 arttı.

28 Temmuz'da, lider Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Birleştirme'nin son test aşamasından önceki son ayrıntıları açıkladı.

En son hisse kanıtı test ağı geçişi, Ethereum ana ağının en yakın simülasyonu olan Goerli test ağında olacak. Beacon Chain'in Goerli versiyonu Prater olarak adlandırılıyor ve duyuruya göre 6-12 Ağustos tarihleri arasında Paris adlı bir yükseltmede testnet ile birleştirilecek.

Bu gerçekleşmeden önce, Prater'i Goerl ile Birleşmeye hazırlamak için Bellatrix adlı bir önceki yükseltmenin gerçekleşmesi gerekiyor. Bunun 4 Ağustos'ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Ethereum: Son Hazırlıklar

Bülten, birkaç devnet, shadow fork ve kullanımdan kaldırılmış test ağlarındaki Merges'i izleyen yalnızca bir test ağının kaldığını söyledi.

Düğüm operatörlerinin hem konsensüs katmanını hem de yürütme katmanı istemcilerini birlikte güncellemeleri gerekeceğini ekledi. Ethereum sahipleri ve stake edenlerin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmayacak.

Bu değişiklikler yalnızca düğüm operatörlerini ve test ağı katılımcılarını etkiler. Önceki geliştirici duyurularına göre, gerçek anlaşma 19 Eylül olarak belirlendi. Ancak, Goerli test aşamasıyla ilgili sorunlar varsa bu gecikebilir.

Bu ayın başlarında, maksimum çıkarılabilir değer (MEV) artırma özelliğini test etmek için dokuzuncu gölge çatalı yayına girdi.

Birleştirme, yedi yıl önce başlangıcından bu yana Ethereum'a yapılan en büyük yükseltme olarak tanımlanıyor. Ancak, hisse ispatına geçişin birkaç yıl önce gerçekleşmesi gerekiyordu ve tekrarlanan gecikmeler kullanıcıları ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Yazma sırasında, Beacon Chain üzerinde 13.1 milyon ETH stake edildi. Bu, toplam arzın %10,7'sini temsil ediyor ve şu anda yaklaşık 21,5 milyar dolar değerinde. Staker'lar şu anda ETH'de %4,6 APY'den yararlanıyor, ancak Birleşmeden birkaç ay sonrasına kadar bunu geri çekemeyecekler.

ETH Fiyatları %14 Arttı

Ethereum fiyatları gün içinde neredeyse %15 arttı ve Perşembe sabahı Asya ticaret seansı sırasında gün içi en yüksek seviyesi olan 1.667$'a ulaştı.

Analist tahminlerinin aksine, kripto piyasaları Federal Rezerv'in faiz artırımından etkilenmedi ve aslında gün içinde %9 kazandı.

ETH fiyatları son iki haftada %47 arttı, ancak varlık hala Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %66 düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ