Ethereum'un blockchain'i, Merkezi Olmayan Uygulamaların veya dApp'lerin tanıtımı ve oluşturulması için endüstride popüler.

Ethereum'un blockchain'i, Merkezi Olmayan Uygulamaların veya dApp'lerin tanıtımı ve oluşturulması için endüstride popüler. EOS ve Tron, DApp'lerin gelişimini de hesaba katıyor ve son birkaç yılda, bu merkezi olmayan uygulamalar kendileri için milyar dolarlık bir ekosistem oluşturdu.

Daha önce 2019'un Ethereum, EOS ve Tron DApps platformu için kazançlı bir yıl olduğu bildirilmesine rağmen, işaretler gelecek için griye dönüyor olabilir.

Yakın tarihli bir rapora göre, Aralık 2019'da ETH, EOS ve TRON'un akıllı sözleşme zincirindeki Kullanıcılar ve Hacim büyük ölçüde düştü.

Bireysel olarak, Ethereum blokları sürekli olarak dolduruluyordu, bu da ağda büyük tıkanıklığa neden oluyordu. Tıkanıklıktaki artış nedeniyle, geçen yıl bir Redditor tarafından gündeme getirilen bir sorun olan işlemlerde gecikme yaşanıyordu.

Diğer blok zincirleri, EOS'daki DApp başına aktif kullanıcılar düşmeye devam ettiğinden benzer bir kadere sahipti. Etki, geliştirici topluluğunda tanık oldu ve 2019'da aylık olarak dağıtılan yeni DApp'ler periyodik olarak düştü. Aylık aktif geliştiriciler de bunu izledi ve bir düşüş sergiledi.

Her zinciri ayrı ayrı gözlemleyerek, EOS'un 2019 boyunca en tutarsız sayıda aktif DApp kaydettiği tespit edilebilirken, Ethereum ve TRON ekosistemde belirli bir seviyeyi korumayı başardılar.

Bununla birlikte, her bir platformdaki aktif DApp'lerin yüzdesindeki amortisman, her bir platform, özellikle Tron ve EOS, yaklaşık yüzde 60'lık bir düşüş kaydettiği için inkar edilemezdi.

 DApps çevresindeki kargaşa şu anda çok yüksek, ancak yukarıdaki veriler bir doygunluk noktasının gelişimini bir süre gölgeleyebileceğini gösteriyor. Ethereum DeFi uygulamaları finansal borç verme ortamında önemli bir destek bulsa da, şu anda Tron ve EOS tabanlı DApps için yapıcı bir dava kasvetli görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ