Ethereum 2.0 sürümüne yaklaştıkça, sisteminin daha değerli açıklamaları açıklanıyor. Beacon Zinciri böyle görünecek.

Ethereum 2.0 sürümüne yaklaştıkça, sisteminin daha değerli açıklamaları açıklanıyor. Beacon Zinciri böyle görünecek.

ConsenSys'de Ethereum 2.0 yazarı ve uygulamalı araştırmacı Ben Edgington, Ethereum 2.0 ilerlemesi hakkında kapsamlı bir geliştirme güncellemesi yayınladı ve 'gizli' açıklamalı spesifikasyonunu açıkladı.

Test ağları ve Faz 2 Yürütme Ortamları

Bay Edginton, Ethereum geliştirici topluluğunun Ethereum 2.0 sunumuna doğru ulaştığı en önemli kilometre taşlarını seçti. Şu anda 41,686 doğrulayıcı ve 300.000'den fazla sistem yuvasıyla çalışan Prysm test ağının parlak ilerlemesini açıkladı.

Geliştirici, Quilt ekibinin PoS-Ethereum'un geleceğine bakmaya çalıştığını ve 2. Aşama sharding tasarımının açıklamasını ifade etti. En heyecan verici kısmı, shardlar arasında işbirliğini sağlayacak ve bu nedenle tüm blok zincirinin bütünlüğünü garanti edecek 'yürütme ortamları' kavramıdır. Bu kavram, Vitalik Buterin'in Ethereum'un 'işletim sistemi' fikirlerinden türetilmiştir.


Yürütme ortamları, dengeleri shardlardan birbirine geçirmeyi amaçlamaktadır. Konsepte göre, yürütme ortamları (veya Enerji Verimliliği) ayrıca kırıklar arasında aktarım sırasında herhangi bir ETH sızıntısını da önleyecek.

İşaret Zinciri: Açıklamalı Şartname Hazır

Son olarak, Bay Edgington, Ethereum 2.0 gelişiminin farklı aşamaları için açıklamalı spesifikasyonunu tanıttı. İlk defa ETH2 aşaması olan Beacon Zinciri için bu açıklamayı yaptı. Bu açıklamalı spesifikasyon, gelecekteki ağın elemanlarının bolluğunun açıklandığı çok ayrıntılı bir ansiklopedi durumunda.


Edginton, PegaSys'de üzerinde çalıştığı yeni Java yazılı istemcinin Teku olarak adlandırılacağını açıkladı. Bu ETH2 istemcisinin geliştirilmesi, bu spesifikasyondaki bilgiler için kaynaklardan biriydi.

İlk ETH2 fazı olan Beacon Zinciri'nin piyasaya sürülmesi büyük olasılıkla 2020'nin ortalarında gerçekleşecektir. Ethereum Foundation geliştiricileri, güvenilir bir çok istemcili test ağı işlemlerinin sona ermesinden üç ay sonra lansmanının en uygun zamanı geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ