Bir Proof of Stake sistemi olarak Ethereum (ETH) 2.0, consensus kurallarına uyumu izleyecektir. Bu amaçla ayrıntılı bir ödül ve ceza kodu belirlendi

Bir Proof of Stake sistemi olarak Ethereum (ETH) 2.0, consensus kurallarına uyumu izleyecektir. Bu amaçla ayrıntılı bir ödül ve ceza kodu belirlendi

Proof of Work Tabanlı Ethereum (ETH) 1.0'ın aksine, ETH2, işlemin büyük ölçüde validator (staker) bütünlüğüne bağlı olduğu, Proof of Stake consensussu arafından yönetilecek. ConsenSys ademi merkeziyetçi blockchain geliştirme stüdyosu tarafından ConsenSys CodeFi, Ethereum (ETH) 2.0'ın Aşama 0 veya İşaret Zinciri içindeki bu bütünlüğü nasıl izleyeceğini açıkladı.

Ödül ve Ceza

Doğrulayıcı olmak için (işlemi blockchain'e dahil etmeden önce doğrulayan bir aktör) olmak için, Ethereum (ETH) ağ katılımcısından en az 32 ETH çıkarması (özel bir şekilde kilitlenmesi) istenir. Stake tutarının gerçek hacmine bakılmaksızın, tüm ödüller ve cezalar, 32 ETH'de sınırlandırılan kullanıcının etkin bakiyesinin bir işlevi olacaktır.


Kullanıcı stake tutarı, cezalar nedeniyle 16 ETH'ye veya altına düştüğünde, ağdan zorla hariç tutulur. Böyle bir cezanın nedeni, paydaşın teklif veren (blok doğrulamayı başlatan) mı yoksa bir avukat (bloğu doğrulayan kişi) mi olduğuna bağlı olarak değişebilir.

Kullanıcı doğrudan aşağıdakiler tarafından kesilebilir (işlemlerden kaçınılabilir):

Teklif veren ve aynı alan için iki farklı işaret bloğu imzalayarak.

Bir avukat olmak ve bir başkasını "kuşatan" bir tasdik imzalamak.

Bir işleme girip aynı hedefle iki farklı tasdik imzalayarak.

Ethereum (ETH) 2.0'daki suçlu, temkinli olmanın ödülü olarak suçlunun payının önemli bir bölümünü alacak olan bir validator-whistleblower tarafından yakalanacak.

Buna değecek mi?

ConsenSys CodeFi, belirli bir miktarda Ethereum (ETH) stake için yaklaşık ödülleri de hesapladı. Paydaş, çevrimiçi olarak % 95 civarında iken, kendi 1M ETH'si için her bir dönemde (12-13 dakika) 1.8 ETH yapabilir.


 Bu tahmine göre, bir stake de orta miktarda Ethereum elde etmek çok daha karlı. Böylece, Ethereum (ETH) 2.0 ademi merkeziyetçilik ekonomik olarak teşvik edilecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ