Ethereum (ETH) 2.0, genel test ağının çok müşterili aşamasından geçiyor. Dört ekip uygulamalarını gönderdi ancak birlikte yaşamaları başarısız oldu.

Ethereum (ETH) 2.0 Schlesi Testnet Forku: İyi mi Kötü mü?

Ethereum (ETH) 2.0, genel test ağının çok müşterili aşamasından geçiyor. Dört ekip uygulamalarını gönderdi ancak birlikte yaşamaları başarısız oldu.

2020'nin 1. çeyreğinde, Ethereum (ETH) 2.0 operasyonlarının halka açık testine girdi. Prysmatic Labs, PegaSys, Sigma Prime ve Nimbus gibi farklı geliştirme ekipleri test ağı ortamlarını doğrulayıcılar için yayınladı.

Deneyimli bir Ethereum (ETH) katılımcısı olan Afri Schoedon tarafından bildirildiği üzere, ETH2 operasyonlarının kamu testi için tasarlanmış Schlesi test ağı aniden çatallandı. Bu, 17 Mayıs 2020'de 141.184 yuvasında meydana geldi. Schoedon ne olduğuna dair ayrıntıları yayınladı.

Bu, bir test ağında istenmeyen bir bölünme yaşandığı ve farklı yuvaların (ETH2 varoluş zaman çerçeveleri) bağımsız olarak doğrulandığı anlamına gelir.

Şimdiye kadar, son piyasaya sürülmesinden bu yana Ethereum (ETH) 2.0 çok istemcili test ağı sanal alanının ilk açıklanan çatalıdır.

Kararlı bir test ağı ve kamu güvenliği denetimi, Ethereum (ETH) 2.0 ana ağı, Faz 0 veya İşaret Zinciri'nin ilk aşamasına girmek için iki kilometre taşıdır.

İyi mi kötü mü?

Ethereum (ETH) topluluğunun bazı katılımcıları, bu tür bölünmelerin ağ testi ilerlemesi için iyi mi kötü mü olduğunu tartışıyorlar.

ConsenSys'den Tyler Smith, bu tür olayların Ethereum (ETH) 2.0 ağ mekanizmalarının araştırılması üzerinde olumlu etkileri olduğuna inanmaktadır:

Bu tam olarak doğru tutum. Test ağları kırılmak üzere yapılır. Aslında Schlesi test ağının biraz fazla kararlı olduğu konusunda endişeleniyordum.

Ethereum (ETH) Vakfı'nın çekirdek geliştiricileri, ETH1 ana ağının beşinci yıldönümünü kutlamak için 2020 ortalarında Ethereum 2.0 Aşama 0'ı başlatmayı planlamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ