Kripto kanalı Coin Bureau'nun ev sahibi, Ethereum (ETH) tarafından en iyi kripto varlığı olarak Bitcoin'in (BTC) ters çevrilmesinin veya devrilmesinin bu yıl muhtemelen gerçekleşebilecek bir olay olduğunu söylüyor.

Kripto kanalı Coin Bureau'nun ev sahibi, Ethereum (ETH) tarafından en iyi kripto varlığı olarak Bitcoin'in (BTC) ters çevrilmesinin veya devrilmesinin bu yıl muhtemelen gerçekleşebilecek bir olay olduğunu söylüyor.

Yeni bir videoda, takma adlı analist Guy, 1,91 milyon YouTube abonesine, saygısızlaştırmanın önümüzdeki aylarda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar verebilecek iki faktörü açıklıyor.

ETH'nin BTC'yi ne zaman çevirdiğini görebileceğimize gelince, bunun er ya da geç gerçekleşmesi mümkün. Bu gerçekten daha önce bahsettiğim iki faktöre bağlı. Yani: bir spot Bitcoin ETF'nin  borsada işlem gören fon onayı ve Ethereum'un iş kanıtından hisse kanıtına kadar birleşmesi…

Bu iki olay pekala aynı ay içinde gerçekleşebilir. Bekleyen birkaç nokta Bitcoin ETF başvurusu Mart ayına kadar onaylanabilir ve Ethereum'un birleşmesi çok geride görünmüyor. Bir spot Bitcoin ETF onaylanırsa, birleşme büyük bir başarı olsa bile ETH'nin BTC'yi yakalaması imkansız olacaktır.

Birleştirme, bir spot Bitcoin ETF onaylanmadan önce gerçekleşirse, Ethereum'un Bitcoin'i en azından geçici olarak çevirmesi yeterli olabilir. Buradaki tek uyarı, Federal Rezerv faiz oranlarını yükseltmeye başladığında bir ayı piyasasına girebileceğimizdir… Birleşme geldiğinde ayı piyasası tüm hızıyla devam ederse, Ethereum'un Bitcoin'i çevirmesi muhtemelen yeterli olmayacaktır. Çünkü piyasa momentumu orada olmayacak. Tersine, bir spot Bitcoin ETF'nin onaylandığı bir ayı piyasası tasavvur etmek zor, bu da mantıksal olarak ETH'nin kısa vadede BTC'yi değiştirmesinin pek mümkün olmadığı anlamına geliyor."

Analist Ayrıca Ethereum'un Bir Numaralı Kripto Para Birimi Olarak Bitcoin'in Yerini Alması Fikrine de Ağırlık Veriyor

“Bitcoin ve Ethereum temelde farklıdır. BTC dijital altındır ve ETH dijital petroldür. Ham petrolün piyasa değeri, fiziksel altının piyasa değerini aşmışsa veya tam tersi olsaydı, her iki varlık için de fark etmezdi, o halde söz konusu petrol ve altının dijital olması neden önemli olsun ki? Durduğum yerden, her iki kripto para da büyümek için benzersiz zorluklarla karşı karşıya, ancak her ikisi de nihayetinde kendi alanlarında üstün gelecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ