19 Ağustos Cuma günü, BitMEX'in Kurucu Ortağı ve eski CEO'su Arthur Hayes, Ethereum'un fiyat hareketi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

19 Ağustos Cuma günü, BitMEX'in Kurucu Ortağı ve eski CEO'su Arthur Hayes, Ethereum'un fiyat hareketi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

16 Ağustos'ta Hayes, Ethereum'un yaklaşmakta olan “Birleştirme” protokol yükseltmesinden bahseden  “ETH-esnek” başlıklı  bir blog yazısı yayınladı; bu, Ethereum ağının iş kanıtından (PoW) kanıta geçiş yaptığı zamandır.

Ethereum Vakfı, 15 Eylül civarında gerçekleşmesi beklenen Birleştirmeyi şöyle açıklıyor:

“Birleştirme, Ethereum'un mevcut yürütme katmanının  bugün kullandığımız Mainnet yeni hisse kanıtı konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil ediyor. Enerji yoğun madenciliğe olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bunun yerine kazıklı ETH kullanarak ağı güvence altına alır. Ethereum vizyonunu gerçekleştirmede gerçekten heyecan verici bir adım  daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik.

"Başlangıçta İşaret Zincirinin Mainnet'ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum Mainnet - tüm hesapları, bakiyeleri, akıllı sözleşmeleri ve blok zinciri durumu ile  Beacon Chain, Proof-of-Stake kullanarak paralel olarak çalışırken bile iş kanıtı ile güvence altına alınmaya devam ediyor. Yaklaşan Birleştirme, bu iki sistemin nihayet bir araya geldiği ve iş kanıtının kalıcı olarak hisse kanıtı ile değiştirildiği zamandır.

“Bir benzetme düşünelim. Ethereum'un yıldızlararası bir yolculuk için pek hazır olmayan bir uzay gemisi olduğunu hayal edin. Beacon Chain ile topluluk, yeni bir motor ve sertleştirilmiş bir gövde inşa etti. Önemli testlerden sonra, yeni motoru eski uçuş ortası için çalışırken değiştirme zamanı neredeyse geldi. Bu, yeni, daha verimli motoru mevcut gemiyle birleştirecek ve bazı ciddi ışık yılı harcamaya ve evreni ele geçirmeye hazır olacak.”

Blog yazısında, eski BitMEX CEO'su başarılı ve başarısız bir Birleştirme etkinliğinin sonuçlarını tartıştı:

“Birleşme başarılı olursa, fiyat ile döviz deflasyonu miktarı arasında pozitif bir refleksif ilişki var. Bu nedenle, yatırımcılar, fiyat yükseldikçe ağın daha fazla kullanılacağını ve daha deflasyonist hale geleceğini bilerek bugün ETH satın alacak, fiyatı yükseltecek, ağın daha fazla kullanılmasına neden olacak vb. . Bu, boğalar için erdemli bir döngüdür. Tavan, tüm insanlığın bir Ethereum cüzdan adresine sahip olduğu zamandır.

“Birleşme başarılı olmazsa, fiyat ile döviz deflasyon miktarı arasında negatif yönlü bir ilişki olacaktır. Ya da başka bir deyişle, fiyat ile döviz enflasyonunun miktarı arasında pozitif yönlü bir ilişki olacaktır. Bu nedenle, bu senaryoda, tüccarların ya açığa çıkacağına ya da ETH'ye sahip olmamayı seçeceğine inanıyorum.

“Ağın en uzun süre çalışan merkezi olmayan ağ olması bakımından bu ilişkinin bir temeli var. ETH, birleştirme anlatısı olmadan çok büyük bir piyasa değerine ulaştı. En popüler dApp'ler Ethereum kullanılarak oluşturulur ve Ethereum ayrıca herhangi bir katman-1 zincirinin en fazla sayıda geliştiricisine sahiptir. Bunun ışığında ve önceki makalem “Max Bidding”de bahsettiğim gibi, ETH'nin TerraUSD / Three Arrows kripto kredisi çöküşü sırasında yaşadığı 800 ila 1000 dolar fiyatlarından daha düşük olmayacağına inanıyorum.”

Ardından, 19 Ağustos'ta Hayes, Ethereum'un son fiyat hareketi hakkındaki düşüncelerini paylaşmak ve orta/uzun vadeli yatırımcılara bunun neden büyük bir dip-alım fırsatı olabileceğini açıklamak için Twitter'a gitti:

"Ouchi. Biraz düşünme zamanı. Orta ve uzun vadeli bir temel tezle mi işlem yapıyorsunuz? Yoksa kısa vadeli fiyat hareketi mi yapıyorsunuz? Kısa vadeli fiyat hareketi çirkin. Uzun olduğunuzu varsayarsak, piyasayı yanlış okuduğunuz anlamına gelebilir. Örtünmenin, sıkı oturmanın veya daha fazlasını eklemenin zamanı geldi mi? Bu tamamen sizin sinirinize ve tabloyu ne kadar iyi okuyabileceğinize bağlıdır.

“Temel bir tezle işlem yapıyorsanız, teziniz fiyat hareketiyle geçersiz mi kaldı? Fiyat hareketine neden olan tezinizin kiracısı değişti mi? Fiyat eylemi, tezinizin ilkelerinden birindeki bir değişiklik tarafından yönlendirilmedikçe, fiyat eylemi göz ardı edilmelidir. Ve sermaye pozisyonunuza bağlı olarak pozisyonunuza daha fazlasını eklemek ihtiyatlı olabilir.

“Bana $ETH birleşmesinin gerçekleşmediğini veya başarı olasılığını ciddi şekilde azaltan bir şey olduğunu söylerseniz, uzun pozisyonum hakkında endişelenirim. Başarılı bir birleşme olasılığını azaltacak kritik bir şey olursa, Haziran ortasında 0,05 yerel dip seviyesinden çıktığı göz önüne alındığında, ETH/BTC çaprazının 0,079'dan çok daha altına düşmesini beklerdim. Bunu akılda tutarak, alışverişe gitme zamanı gelmiş olabilir.”

TradingView tarafından Bitstamp'ta yayınlanan verilere göre, şu anda (21 Ağustos UTC saat 10:35 itibariyle) ETH-USD 1.625 $ civarında işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ