Ethereum fiyatının, dolar karşısında 182 dolar ve 180 dolar destek seviyelerinin üzerinde işlem yaptığını görüyoruz.

Ethereum fiyatının, dolar karşısında 182 dolar ve 180 dolar destek seviyelerinin üzerinde işlem yaptığını görüyoruz.

Fiyatın şu anda 187 dolar, 188 dolar ve 190 dolar gibi seviyelerde dirençle karşı karşıya olduğu görülüyor

Son zamanlarda, saatlik ETH / USD grafiğinde 185 dolara yakın  bölgede direnç gösteren ve düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma yaşandığını belirtmemiz gerekiyor.

Bitcoin 8 bin 650 dolarlık desteği tutmuş durumda. Ancak düşüş riski devam ediyor.

Bitcoin satış baskısıyla karşı karşıya kalırken, Ethereum fiyatının dolar karşısında hala geniş bir aralıkta sıkışmış durumda olduğu ifade ediliyor. 180 dolara inmediği sürece ETH fiyatı yükselebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Son üç seansta, Ethereum'da dolar karşısıda 182 dolarlık desteğin üzerinde çoğunlukla fyda yönlü hareketlerin olduğunu müşahede ettik. ETH 182 dolar desteğini son zamanlarda test etmiş vaziyette. Bu seviye fiyatı, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına yerleştirdi ve şu anda daha yüksek bir seviyeden toparlanmanın gerçekleşmesini bekliyoruz.

Düşüş yönlü hareketin yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerine doğru bir düzeltme yaşandı ve fiyatı 192 dolardan 182 seviyesine doğru çekti. Ayrıca, saatlik ETH / USD grafiğinde 185 dolar civarında dirençle bağlantılı bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma yaşandığını görüyoruz.

Fiyat 187 dolar seviyesine yakın güçlü bir dirençle karşılaştı. Bu seviyenin 192 dolardan 182 seviyesine kadar olan düşüşün yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesini temsil ettiğini vurgulayalım.

Başlangıçta Ethereum, 187 doların altında ve 100 saatlik SMA seviyesinden işlem görüyor. Bu durum düşüşün daha da deavm edebileceği anlamına geliyor. Ancak 184 dolar ile başlayan aşağı yönde birçok destek de söz konusu.

Bir sonraki kilit destek, boğaların durması muhtemel olan 182 dolarlık alana yakın. Fiyatı daha aşağı bir bölgeye çekmek için, ayıların 182 dolar ve 180 dolar destek seviyelerinin altına düşmesinin gerektiği vurgulanıyor.

Artış yönünde, 187 dolar seviyesi ve 100 saatlik SMA, başlangıçtaki engeller olarak zikrediliyor. 187 dolar ve 188 dolar direnç seviyelerinin üzerine doğru yaşanacak olan ikna edici bir kırılmanın, fiyatı 192 dolar seviyesine doğru itebileceğini belirtme son derece önemli.

Son olarak, yükselişin devam edebilmesi için 192 dolar seviyesinin üzerinde net bir kırılmanın olması gerekiyor. Bir sonraki kilit direnç, 198 dolar ve 200 dolar seviyelerine yakın bir bölgede yer alıyor. Fiyat ayrıca 205 doları test edebilir.

Ethereum Fiyatı

Grafiğe baktığımızda, Ethereum fiyatının birkaç olumlu işaret gösterdiğini görüyoruz. Ancak 187 dolar, 188 dolar ve 190 dolar gibi birçok engelle Ethereum’un karşı karşıya olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Aşağı yönde ise, 182 dolar ve 180 dolar destek seviyeleri anahtarı tutmuş vaziyette. 180 doların altına doğru bir düşüşün yaşanması durumunda, fiyat muhtemelen 168 dolara düşebilir.

ETH Teknik Göstergeler Ne Anlatıyor?

Saatlik MACD - ETH / USD MACD yükseliş bölgesinde güçlenmek için mücadele ettiğini gösteriyor.

Saatlik RSI - ETH / USD için RSI şu anda düşüyor ve şu an 50 seviyesinin hemen altında yer alıyor.

Başlıca Destek Seviyesi - 182 dolar

Başlıca Direnç Seviyesi - 188 dolar

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ