Ortalama kripto para sahipleri gerginlikle kırmızı mumlara bakarken, Ethereum (ETH) madencileri ve geliştiricileri Nisan ayında gerçek bir 'buzdağı' için hazırlanıyor. Bu gemi batacak mı?

Ortalama kripto para sahipleri gerginlikle kırmızı mumlara bakarken, Ethereum (ETH) madencileri ve geliştiricileri Nisan ayında gerçek bir 'buzdağı' için hazırlanıyor. Bu gemi batacak mı?

Çok popüler madencilik teçhizatı Antminer E3'teki Ethereum Classic (ETC) madenciliği ile ilgili sorunlar, 21 Şubat 2020'de 2Miners Pool tarafından ortaya çıktı. İlk raporlarından bu yana, Ethereum'un (ETH) aynı şekilde zarar göreceği açıktı.

Ethereum (ETH) ağının üst düzey geliştiricisi ve hardfork koordinatörü James Hancock, Ethereum (ETH) ağına yaklaşan bir 'buzdağı' konusunda uyardı. İkinci blok zinciri Nisan ayında vurulabilir.

Dışarıda bir buzdağı var ve sola mı yoksa sağa mı gideceğimiz konusunda kavga ederken, bunun için doğrudan başlıyoruz. İlk cihaz E3'lerin Nisan ayında Ethereum için tuğla döşemesi olacak.

Bay Hancock, Antminer E3 cihazlarında Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC) madenciliği ile ilgili çözülmemiş sorunlar hakkında konuşuyor. Bu ASIC'ler artırılmış DAG dosyasını işleyemez ve bu nedenle oyun dışında kalır. Ethereum Classic (ETC) hashrate'i iki hafta önce 6-7 (180-200 MH / s'den 30 MH / s'ye) kadar azalırken, benzer bir sınırlama Nisan ayında Ethereum (ETH) madenciliğine meydan okuyacak.

Bu arada, Hancock'a göre, Ethereum (ETH) topluluğu hiçbir şeyi değiştirmeye ve hatta olası çözümleri tartışmaya hazır değil. ProgPoW draması ile birleştirilen bazı üyelerini RMS Titanic'in kaygısız yolcularıyla karşılaştırdı.


Ethereum (ETH) Madenciliği İçin Cankurtaran Botları

Sorunları çözmek için kendi yollarını sordu, Hancock iki olası çözüm önerdi. İlk olarak, Ethereum (ETH) madencilik algoritması olan Ethash'taki güvenlik açığını çözmeyi önerdi. Ayrıca, DAG dosyasının boyutu da geliştiriciler tarafından düzeltilebilir.

Her halükarda, James Hancock 'Ethereum (ETH) hashrate’indeki düşüş ağın güvenliğini zayıflatacağından' hiçbir şey yapmaman'ın mümkün olan en kötü seçenek olduğundan emin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ