Ethereum (ETH) ağ istemcisinin en popüler uygulaması olan Geth yeni bir yazılım aldı. Katkıda bulunanlara göre, bu sürüm özel bir sürümdür.

Ethereum (ETH) Geth Uygulaması Yeni Piyasada: İşlem Büyüklüğü Limiti İki Katına Çıktı

Ethereum (ETH) ağ istemcisinin en popüler uygulaması olan Geth yeni bir yazılım aldı. Katkıda bulunanlara göre, bu sürüm özel bir sürümdür.

Ethereum Vakfı'nda lider olan Péter Szilágyi'nin açıkladığı gibi, Geth istemci uygulaması v1.19.13 yayınlandı. Yeni yazılımın adı Drossix Blue.

Blok işleme hızları artıyor

Resmi Go-Ethereum GitHub deposuna göre, bu Go 1.14.x 'ailesi' temelli ilk kararlı Ethereum (ETH) sürümüdür. Bu yenilik blok işleme hızını yaklaşık % 10 arttırır.

Bu sürüm aynı zamanda Ethereum (ETH) ağındaki veri işleme mantığında önemli değişiklikler getiriyor. Dinamik durum anlık görüntüleri için destek, hesaplama gücü ve bellek tasarrufu sağladığı için sürümün 'vurgulanması' dır.

Szilágyi, bu son özelliğin altı aylık çalışmanın sonucu olduğunu belirtti. Dinamik durum anlık görüntüleri seçeneği henüz varsayılan olarak etkin olmasa da, daha fazla geliştirme için temel oluşturabilir.

İşlem limiti artırıldı

 Yeni uygulamanın başka bir özelliği de, çoğaltılan işlem boyutu sınırının 64 KB'tan 128 KB'ye yükselmesidir. Teknik dosya işleme kuralları da değişti. Şimdi, hem Ethash algoritmaları önbellek verileri hem de Yönlendirilmiş Döngüsel Grafik (DAG) dosyaları RAM'de zorla saklanıyor. Şubat ayında Antminer E3 Ethereum Classic (VB) madenciliğini bozan DAG dosyasıyla ilgili sorun buydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ