Kapitülasyona doğru giderken Ethereum'un gazı azalıyor gibi görünüyor.

Kapitülasyona doğru giderken Ethereum'un gazı azalıyor gibi görünüyor. Son haftalar, Buterin ve ekibi tarafından onaylanan vizyonda bir lekeden başka bir şey olmadı. Altcoin kralı, mücadele etmeye devam ederken hafta sonu 14 ayın en düşük seviyesine düştü.

"Evden uzak"

Ethereum topluluğu, ETH'nin hafta sonu 1.724 dolara düştüğünü öğrendikten sonra şaşkına döndü. Bu, son 14 aydaki en düşük değeridir ve yalnızca son aylarda gözlenen düşüşe katkıda bulunur. Geçenlerde bir Santiment tweet'i, Ethereum'un hafta sonu boyunca "önemli ölçüde düşük" bir kâr-zarar işlem oranı gösterdiğini tartıştı. ETH işlemlerindeki bu düşük getiriler için yeni 14 ayın en düşük seviyesi atfedilebilir.

Kaynak: Santiment

Ancak son zamanlarda Ethereum için durum böyle. Sadece bu hafta 1700 ila 1850 dolar aralığında dalgalandığı için %10 düştü. Metrikler aynı zamanda ağın çöküşlerine de işaret ediyor.

Günlük aktif adres verileri, Ethereum topluluğu için işaretler gösteriyor. Bu ölçüm, Terra çöküşünün zirvesinde aylık yaklaşık 650.000 aktif adrese ulaştı. Ani artış, ETH'nin indirimli fiyatlarına ve piyasadaki oynaklığın yatırımcılar arasında paniğe neden olmasına bağlanıyor. Günlük aktif adresler şu anda bu hafta ortalama 450.000 gösteriyor.

Kaynak: Santiment

Başka bir ölçüm, Ethereum için bir düşüş yamasına işaret ediyor. MVRV Oranı (30 gün), son aylardaki düşük performansın ardından şu anda 1.24'te kaldı. Bu, Ağustos 2020'nin başından bu yana endeks için en düşük değerdir. Bu genellikle yatırımcıların yukarıda özetlendiği gibi burada olduğu gibi büyük gerçekleşmemiş kayıplar tuttuğu anlamına gelir.

Kaynak: Glassnode

Artık yatırımcılar için bardağı taşıran son damla olan balina faaliyetine geçebiliriz. Aşağıdaki grafikte Santiment tarafından görüldüğü gibi, balinalar daha önce fiyat düşüşleri sırasında aktif olarak birikiyor ve buna göre damping yapıyorlardı. Son zamanlardaki düşüşlere rağmen, ETH'nin ana “paydaşları” arasında sınırlı bir birikim oldu.

Kaynak: Santiment

HODLers İkiye Katlamaya Devam Ediyor

Lucas Outumuro tarafından haftalık bir güncellemede, son satışlar sırasında ETH HODLer adreslerine ışık tuttu. IntoTheBlock'un araştırma başkanı Outumuro'ya göre, Ethereum'u bir yıldan uzun süredir elinde tutan adresler, dolaşımdaki ETH'nin %50'sinden fazlasını elde etmeyi başardı.

Kaynak: Lucas Outumuro/ IntoTheBlock

HODLers'ın bakiyeleri, fiyat hareketine ters yönde hareket etti. Eylül 2021'den beri bakiyelerini düşürüyorlardı, ancak Ocak 2022'de birikmeye başladılar. O zamandan beri, HODLers'ın bakiyesi her büyük çöküşün ardından büyüyerek 2020'den beri ilk kez dolaşımdaki tüm arzın %50'sinden fazlasına ulaştı.

Son birikimlerinin çoğu, Ethereum'un 1.800 doların altında mücadele etmeye devam ettiği için fiyat mücadeleleri sırasında geldi. Ancak HODLers, son piyasa mücadelelerine rağmen varlıklarına uzun vadeli bir bakış açısı getiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ