Polkadot (DOT) çapraz zincir sharding protokolü, tüm blockchain endüstrisinin teknik olarak en gelişmiş projeleri arasındadır. Şimdi ana ağı daha da bir merakla bekleniyor

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Müthiş Gelişmeyi Duyurdu

Polkadot (DOT) çapraz zincir sharding protokolü, tüm blockchain endüstrisinin teknik olarak en gelişmiş projeleri arasındadır. Şimdi ana ağı daha da bir merakla bekleniyor

Parity Technologies'in kurucusu ve Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı Gavin Wood, Web 3.0'ın sektör düzeyinde ademi merkeziyetçi ürünlerine katkıda bulundu. Dün, Polkadot ağının olası özellikleriyle topluluğu heyecanlandırdı.

Saniyede 1 milyon işlem

Wood'un açıklamasına göre, merakla beklenen projesi Polkadot (DOT) çılgın işlem performansı gösterecek. 'Temel' uygulamada bile, parachains ve çoklu iş parçacığı (Polkadot (DOT) altyapısında gelişmiş ağ içi etkileşim unsurları) olmadan, sistem saniyede yaklaşık 1.000 işlemi işleyecektir.

Genişletilmiş altyapı ile piyasaya sürüldüğünde, saniyede bir milyon işlemi 'belki' halledecektir. Dahası, bu sayı Wood'un Polkadot (DOT) ağını 'yükseltilebilir' olarak tanımlamasıyla artabilir.

Bağlam vermek için, Ethereum (ETH) saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleştirebilirken, Bitcoin (BTC) daha da kötü sonuçlar gösterir. Matic Network veya LOOM gibi Ethereum (ETH) ağları için en üst düzey ikinci katman çözümleri TPS'de dört basamaklı sayıları hedefliyor.

Mainnet ne zaman?

Wood'un hesabındaki yorumcular bu duyuruyu memnuniyetle karşıladılar. Yatırımcı ve geliştirici Damian Durruty (@foobazzler), 2019'da ertelenen Polkadot'un ana ağ yayınını ne zaman bekleyebileceğimizi sordu. Wood'un yarı şaka cevabına göre zaman çok yakın:

İki hafta ;-)

 Uzmanlar ZKRollup ölçeklenebilirlik işlevinin uygulanmasıyla Ethereum'un (ETH) 2000 Tx / s'lik VISA kart ödeme sistemi TPS'yi aşabileceğine inanıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ