18 Ağustos Perşembe günü yapılan bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, $ETH'nin hem kısa vadede hem de orta/uzun vadede nasıl performans göstermesini (USD karşısında) beklediğinden bahsetti.

Ethereum ($ETH) Üzerine Raoul Pal: “Bence Herkes Birleşme Sürecinde Hala Zayıf Oluyor”

18 Ağustos Perşembe günü yapılan bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, $ETH'nin hem kısa vadede hem de orta/uzun vadede nasıl performans göstermesini (USD karşısında) beklediğinden bahsetti.

15/16 Eylül civarında gerçekleşmesi beklenen Ethereum'un yaklaşmakta olan “Birleştirme” protokolü yükseltmesi, Ethereum ağının iş kanıtından PoW  hisse kanıtına  PoS geçiş yaptığı zamandır.

Ethereum Vakfı, 15 Eylül civarında gerçekleşmesi beklenen Birleştirmeyi şöyle açıklıyor:

“Birleştirme, Ethereum'un mevcut yürütme katmanının  bugün kullandığımız Mainnet yeni hisse kanıtı konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil ediyor. Enerji yoğun madenciliğe olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bunun yerine kazıklı ETH kullanarak ağı güvence altına alır. Ethereum vizyonunu gerçekleştirmede gerçekten heyecan verici bir adım  daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik.

"Başlangıçta İşaret Zincirinin Mainnet'ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum Mainnet - tüm hesapları, bakiyeleri, akıllı sözleşmeleri ve blok zinciri durumu ile  Beacon Chain, Proof-of-Stake kullanarak paralel olarak çalışırken bile iş kanıtı ile güvence altına alınmaya devam ediyor. Yaklaşan Birleştirme, bu iki sistemin nihayet bir araya geldiği ve iş kanıtının kalıcı olarak hisse kanıtı ile değiştirildiği zamandır.

“Bir benzetme düşünelim. Ethereum'un yıldızlararası bir yolculuk için pek hazır olmayan bir uzay gemisi olduğunu hayal edin. Beacon Chain ile topluluk, yeni bir motor ve sertleştirilmiş bir gövde inşa etti. Önemli testlerden sonra, yeni motoru eski uçuş ortası için çalışırken değiştirme zamanı neredeyse geldi. Bu, yeni, daha verimli motoru mevcut gemiyle birleştirecek ve bazı ciddi ışık yılı harcamaya ve evreni ele geçirmeye hazır olacak.”

Pal, makro ekonomik ve yatırım stratejisi araştırma hizmeti Global Macro Investor'ı (GMI) 2005'te kurmadan önce, Londra'da küresel varlık yönetimi firması GLG Partners (şimdiki adıyla “Man GLG” olarak anılıyor) için GLG Global Macro Fund'un eş-yöneticiliğini yaptı. Pal bundan önce Goldman Sachs'ta çalıştı ve burada Hisse Senedi ve Hisse Senedi Türevleri'nde Avrupa serbest fon satış işini birlikte yönetti. Halen 2014 yılında kurucu ortağı olduğu finans ve iş video kanalı Real Vision'ın CEO'su.

GMI bülteninin Nisan 2020 sayısında Pal, “gelecek” olarak adlandırdığı Bitcoin'in bir gün 10 trilyon dolarlık bir değere sahip olabileceğine neden inandığını açıkladı. Bu sayıda Pal, Bitcoin için 10 trilyon dolarlık bir değerleme fikrinin o kadar da çılgın olmadığını söyledi:

“Sonuçta, bu sadece bir para birimi veya hatta bir değer deposu değil. Kriptografik algoritmanın dışında asla oluşturulamayan, güvenilir, doğrulanmış, güvenli bir dijital değere sahip finansal ve muhasebe sistemidir.Tüm değişim aracı sistemimizin ve paranın kendisinin ve üzerindeki platformun geleceğinden başka bir şey değildir.“

O zamandan beri Pal, kripto varlıklarındaki değişikliklerle ilgili güncellemeler sağladı ve şu anda Ethereum'da Bitcoin'den çok daha fazla yükseliş eğiliminde görünüyor. Örneğin, 29 Ekim 2021'de şu tweet'i attı:

31 Temmuz'da Pal, Twitter'da "Kripto yatırım yetkisine sahip çoğu insan, kısmen nakde geçtiklerinden kriptoya tam olarak tahsis edilmediğine" dikkat çekti.

The Daily Hodl tarafından hazırlanan bir rapora göre, 18 Temmuz Perşembe günü Pal, Scott Melker'a şunları söyledi:

"Bence herkes hala Merge'in altında kilolu. İnsanlar birleşmeye ya da birleşme sonrası olacak, bu ani yükselişi yakalayacağız  ve  muhtemelen bir geri çekilme alacağız. Pek çok insan 'Bakın alçağa dönüyor' diyecek. Tahminimce yanlara doğru düzeliyor, bir şeyler yapıyor, biraz aralığa geri dönüyor ve sonra daha yükseğe patlıyoruz.

"Yani şu anda çok iyimserim. Kısa vadede, aşırı alıma yaklaşıyoruz, ancak sanırım az önce bir düzeltme yaptık ve tahminimce tekrar gideceğiz. Büyüleyici olan, vadeli piyasayı ve vadeli işlem piyasalarını herkesin ETH birleştirme riskinden korunmak olması, böylece şimdi ETH satın alıp vadeli işlem satmak, birileri bir noktada bu korumayı kaldıracak.

“Bu kurulumu gerçekten ilginç buluyorum ve kripto hedge fonlarının hepsinin çok kötü dövüldüğü için zayıf olduğunu biliyorum. Bu yüzden, The Merge üzerinden bir şeyler elde etmenin bir yolu olarak arama satın alıyorlar, böylece yatırımcıları tarafından dövülmemek için. Dolayısıyla, bu tür bir düzeni gördüğünüzde, acının yolu hala daha yüksektir.”

19 Ağustos Cuma günü Pal, Twitter'dan Ethereum fiyatının "yeni düşük seviyelere" ulaşmasını beklemese de  yani 18 Haziran'ın en düşük seviyesi olan 902$'ın altına inmesini "bağırsak kontrolünde hızlı bir düşüş olabileceğini" söyledi. ”; Bununla birlikte, kendisi için “yeni düşüklerin”, Ethereum’un “2 yıllık risk/ödülünü” oldukça çekici bulduğundan beri daha da fazla ETH satın alacağı anlamına geldiğini de belirtti. Esasen Pal, en kötüsünün, $ETH'nin 800-900 $ aralığına düşebileceğine inanıyor, ancak geçmişte söylediği gibi, ETH fiyatının net çiftte 20.000 $'a ulaşmasını beklediği için yukarı yönlü çok daha büyük.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ