Eylül 2019, ETH'nin birkaç gün içinde 254 dolardan 210 dolara düştüğünü gördü ve Ethereum o zamandan beri 210 doların üzerine çıkamadı.

Ethereum, Eylül Ayından Bu Yana İlk Kez 210 Dolara Yükselebilir

Eylül 2019, ETH'nin birkaç gün içinde 254 dolardan 210 dolara düştüğü bir zaman dilimiydi ve Ethereum o zamandan beri 210 doların üzerine çıkamadı. Bununla birlikte, günlük grafik bu seviyenin daha uzun süre ulaşılamayabileceğini gösterdi. CoinMarketCap, yazım sırasında değeri 184 dolar civarında olan ETH’nin piyasa değerinin 18.4 milyar doların üzerinde olduğunu gösterdi.

Geçen yılın Ağustos ayından bu yana ETH, model süresi boyunca azalan bir hacim eğilimi ile azalan bir kanal oluşumunda ilerliyor. Kanallar bir süreklilik kalıbı olarak kabul edilir, bu da ETH'nin bir devalüasyon hareketi ile kalıba girdiği düşünülürse, Ethereum'un yükseliş hareketi ile patlaması muhtemeldir.

50 günlük hareketli ortalama, fiyat çizgisinin altında hareket etti ve bu da kısa vadeli bir yukarı yönlü harekete işaret edebilir. Yüzeyde, MACD düşüş eğilimi yaşandığını ve ETH kanal oluşumunun üzerinde kırılmadan önce aşağı doğru bir hareket görebildiğimizi gösterdi. Bununla birlikte, MACD'ye daha yakından bakmak, uzun vadede Ethereum için daha yeşil meralar anlamına gelebilecek bir yükseliş sapması gösterdi.

Yaının yazıldığı sırada, üst kalıp sınırı 200 günlük hareketli ortalama,% 78.6 Fibonacci retraksiyon çizgisi ve hacim profili üzerindeki kontrol noktası ile korunur. Bunların önümüzdeki birkaç hafta içinde yukarı yönlü bir kırılmaya karşı ağır bir direnç göstermesi muhtemeldir. Kanal trend çizgisine doğru bir hareket ETH'yi kanala geri itebilir ve 50 günlük hareketli ortalamadan destek bulmalıdır.

Bu noktada, Ethereum yukarı doğru bir patlamaya hazır olacak ve muhtemelen ETH'yi Şubat sonundan önce 210.6 $ 'dan% 61.8 Fibonacci retracement çizgisine kadar çekecek. Ancak, bu seviyeye daha erken ulaşma şansı vardır.

Veri analizi firması CoinMetrics'e göre, Ethereum'un Bitcoin ile olan ilişkisi Ekim 2019'dan bu yana artıyor ve bu ay 0.81 ve 0.82 arasında salınarak - geçen yılın Temmuz ayından bu yana dokunulmamış bir seviyede yer alıyor. Bitcoin'in yakında 9000 dolara yükseleceği öngörülürken, Ethereum'un kanal sınırındaki ağır direnci geçtiğini ve Şubat ayının ikinci haftasında 210,6 dolar seviyesine atladığını görebiliyorduk.

Sonuç

 Muhtemelen ETH, kanal trend çizgisinde reddedilecek ve kripto para 50-DMA'yı aşağıya doğru itecektir. Buradan, Şubat sonunda 210.6 $ olan % 61.8 Fibonacci düzelme hattına bir kırılma, özellikle de MACD tarafından gösterilen yükseliş ayrışması ve desenin devam niteliği göz önüne alındığında makul görünüyor. Ancak, Bitcoin 9000 dolarlık markayı geçmeyi başarırsa, ETH'nin kırılma hedefine biraz daha erken vurulduğunu görebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ