Ethereum, beş ay içinde ilk kez 1.700 Dolarda güçlü bir hamle yaptı ancak bunun üzerinde tutunamadı ve 1.680 Dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıya.

Ethereum, beş ay içinde ilk kez 1.700 Dolarda güçlü bir hamle yaptı ancak bunun üzerinde tutunamadı ve 1.680 Dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıya.
ETH fiyatındaki mevcut artışın ortasında, kar elde etme son zamanlarda iki yılın en yüksek seviyesine sıçradı.
Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 2023'ün başından bu yana sağlam bir yükseliş yaşadı. Ocak ayının son ayında ETH fiyatı, BTC kazanımlarına paralel olarak yüzde 40'lık güçlü bir artış kaydetti. Ayrıca, ETH'deki fiyat rallisi 2 Şubat Perşembe günü 1.700 $ seviyesine yaklaşarak devam ediyor.

12 Eylül'den bu yana beş ay içinde ilk kez ETH fiyatı 1.700 dolar seviyesini geçti. Ancak Ethereum (ETH) bu seviyelerin üzerinde uzun süre kalamadı. ETH'nin şu anda son birkaç hafta içinde karşı karşıya olduğu bir direnç alanı 1.680 dolar. Basın tarihi itibariyle, ETH yüzde 2,26 düşüşle 1.638 Dolar'lık bir fiyat ve 200 milyar Dolar'lık bir piyasa değeri ile işlem görüyor.

Teknik grafikte, ETH şu anda yükselen bir üçgen modeli oluşturuyor. Ayrıca, yatırımcıların ETH'ye yönelik duyarlılığındaki genel iyileşmeyle birlikte analistler, fiyatın bu ay Şubat ayında 1.800 $'a veya hatta daha yükseğe ulaşmasını bekliyorlar. Bununla birlikte, model son tarihine Şubat ortasına kadar ulaştığı için ETH'nin nasıl davrandığına bağlı olacaktır.

 TradingView

Bireysel yatırımcılar burada temkinli olmalı çünkü 1.680 $ seviyelerinin üzerine çıkmakta tekrarlanan başarısızlıklar ve negatif haber akışı, yükseliş üçgeni modelini iptal etmek için ayılara üstünlük sağlayabilir.

Ethereum İçin Bazı Düşüş Göstergeleri

Ethereum (ETH) türev piyasasına bakıldığında, yıllık iki aylık vadeli işlem primi, maliyetleri ve ilgili riskleri karşılamak için sağlıklı piyasalarda yüzde 4 ila yüzde 8 arasında işlem görmelidir. Vadeli işlemler, spot piyasa fiyatlarına göre indirimli işlem gördüğünde, kaldıraçlı alıcıların güven eksikliğini gösterir ve düşüş eğilimi ima eder.

Yukarıdaki tablo, ETH vadeli işlem sözleşmesi tüccarlarının nötrden yükselişe yüzde 4 eşiğine giremediğini gösteriyor. Yine de mevcut yüzde 3,5'lik prim, iki hafta öncesine kıyasla hissiyatta ılımlı bir iyileşme gösteriyor.

Ancak yine de tüccarlar burada herhangi bir ani pozitif fiyat hareketi beklemiyorlar. Ayrıca, kar alma artışı da Şubat 2021'den bu yana iki yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment ayrıca, tacirlerin görünüşe göre fiyatın buradan tırmanmaya devam edeceğine inanmadığını bildirdi.

Santiment, Ethereum'daki kar elde etmeye ek olarak, ETH'nin yükseliş hissiyatının son birkaç hafta içinde önemli ölçüde zayıfladığını gösteren ETH'nin Aroon göstergesine dikkat çekti. Aroon üst çizgisi şu anda yüzde 21,43'te ve aşağı yönlü yaklaşıyor ve zayıf bir trendin devam ettiğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ