ETH/USD dün geç saatlerde daha fazla satışın başladığını gördü. Destek şu anda 1.200 $ olarak bulundu.

Ethereum fiyat analizi, son 24 saat içinde bir önceki yerel en yüksek seviye olan 1.550$'dan yaklaşık yüzde 24'lük bir düşüş gördüğümüz için bugün yükseliş gösteriyor. Bu nedenle, ayılar tükenmiş olmalı ve 1.200 dolarlık mevcut tepki bugün daha sonra geri çekilmeye dönüşmeli. Bununla birlikte, hızlı bir geri dönüşün ardından, momentum hala çok düşüşlü olduğu için ETH/USD haftanın ilerleyen saatlerinde daha da düşmeye devam ediyor.

Piyasa son 24 saatte kırmızıda işlem gördü. Lider Bitcoin yüzde 14,83, Ethereum ise yüzde 17,3 kaybetti. En iyi altcoinlerin geri kalanı, Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) ve Tron (TRX) ile en kötü performans gösterenler oldu.

Son 24 saatte Ethereum fiyat hareketi: Ethereum toparlanamıyor, 1.200 dolara düşüyor

ETH/USD, 1.186.54$ ile 1.522.16$ aralığında işlem gördü ve son 24 saatte aşırı oynaklığa işaret ediyor. İşlem hacmi yüzde 86,78 artarak 43,61 milyar dolar olurken, toplam piyasa değeri 152,35 milyar dolar civarında işlem gördü ve bu da yüzde 15,5'lik bir pazar hakimiyeti sağladı.

ETH/USD 4 saatlik grafik: ETH tersine dönmeye hazır mı?

4 saatlik grafikte, son saatlerde Ethereum fiyatını tersine çeviren 1.200 dolarda güçlü destek görebiliriz. Bu nedenle, satıcılar ara verdikçe gün sonunda hızlı bir yükseliş bekliyoruz. Bununla birlikte, toparlanma yavaşsa, muhtemelen yakında daha fazla aşağı yönlü testler göreceğiz.

ETH/USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ethereum fiyat hareketi, geçtiğimiz haftalarda azalan bir üçgen konsolidasyon modelinde işlem gördü. Geçen hafta giderek daha düşük seviyeler belirlendi ve bu 1.700 doların altına düşme girişiminin yakında takip edebileceğini gösteriyordu.

Gerçekten de Cuma günü düşen kırılma, takip eden günlerde daha fazla düşüşe yol açtı. Bir miktar destek başlangıçta 1.450 dolarda bulundu, bu da önceki en yüksek seviyeye göre yaklaşık yüzde 25'lik bir kayıp anlamına geliyor. 

Ancak, ETH/USD dün geç saatlerde devam eden aşağı yönlü testlerden önce 1.550$ işaretini direnç olarak test ettiğinden fazla bir toparlanma olmadı. Bir gecede, ETH bir önceki yerel dip seviyesini çoktan kırmıştı ve hızla daha da düşük seviyelere geriledi.

Yüzde 25'i ise 1.200 dolarlık destek işaretleri görene kadar kaybedildi. Zayıf bir yükseliş mumu bugün erken saatlerde yayınlandı ve şu anda daha fazla yukarı yönlü test görülüyor. Satış baskısı hala piyasaya hakim göründüğü için güçlü bir toparlanma görmeyeceğiz.

Bu nedenle, Ethereum fiyatının bir gecede başka bir serbest düşüş için hareket etmesi muhtemeldir. Bir sonraki büyük hedef, 1.000$'lık büyük psikolojik yuvarlak rakam işaretinde bulunuyor ve ulaşılırsa, mevcut fiyat seviyelerinden yüzde 19'luk bir kayıp daha anlamına gelecek. Mevcut düşüş momentumu göz önüne alındığında, bu düşüş yarın sabaha kadar kolayca gerçekleşebilir.

Alternatif olarak, daha fazla olumsuzluk görülmezse ETH/USD geri çekilmeye başlamalıdır. Büyük olasılıkla ilk hedef, 1.450 dolarlık önceki yerel destek olacak ve önceki ana direnç 1.550 dolar ve 1.700 dolarlık daha fazla direnç seviyesi görülüyor. Bu senaryoda, başka bir büyük dalgalanma daha düşük bir seviyeye ayarlanacağından, genel piyasa yapısı hala büyük ölçüde düşüş eğiliminde olacaktır.

Ethereum fiyat analizi: Sonuç

Son 24 saatte bir kez daha yüzde 25'lik güçlü bir düşüş gördüğümüz için Ethereum fiyat analizi bugün yükselişte. Destek gün ortasında 1.200 dolar civarında bulundu ve hafif bir tepki daha yüksek oldu. Bu nedenle, daha fazla yükseliş devam ederse, 1.450 dolarlık önceki yerel desteğin direnç olarak yeniden test edildiğini görebiliriz, aksi takdirde toparlanma başarısız olursa, ETH muhtemelen önümüzdeki 24 saat içinde başka bir güçlü yükselişe yönelebilir.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ