ETH topluluğu, Ethereum Merge'den bir haftadan kısa bir süre önce güçlü bir ETH rallisi ile kutluyor.

Ethereum Fiyatı %8 Arttı – Birleşmeden Sonra ETH Bitcoin’i Devralabilir Mi?

ETH topluluğu, Ethereum Merge'den bir haftadan kısa bir süre önce güçlü bir ETH rallisi ile kutluyor.

Piyasa analistleri, Ethereum Birleşmesinin, Bitcoin'in ters çevrilmesi için büyük bir katalizör olacağına inanıyor.

Son birkaç haftada güçlü satış baskısı ile karşı karşıya kalan Ethereum (ETH) bir kez daha pozitif fiyat ivmesi gösteriyor. Son 24 saat içinde, ETH fiyatı yüzde 8 artarak 1.640 dolara yükseldi ve piyasa değeri 200 milyar doların biraz üzerinde kaldı.

Son iyimserlik, önümüzdeki hafta 15 Eylül'de planlanan Ethereum Merge etkinliğine bir adım yaklaştığımızda geliyor. Birleştirme, Ethereum ağının, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, verimli, düşük özellikli bir Proof-of-Stake modeline tam geçişini temsil ediyor. Maliyet işlemleri ve ayrıca çevre dostu. Yeni PoS modeli, Ethereum'un mevcut Proof-of-Work modelinin yerini alacak.

Proof-of-Stake modeli, bir dizi ek avantajla birlikte gelir. PoS'ta, ETH tokenlerini stake eden doğrulayıcılar blok işlemlerini doğrulayacaktır. Stake edilen ETH tokenlerinin sayısı ne kadar yüksek olursa, doğrulayıcının ağ doğrulayıcı olarak seçilme olasılığı o kadar yüksek olur.

Bu, Ethereum'un, ETH tokenlerini çıkarmak için matematiksel algoritmaları çözmek için bilgisayarlara dayanan, enerji yoğun bir sürece sahip mevcut Proof-of-Work modelinin aksine. Ancak, yüksek enerji tüketimi eleştirinin ana nedeni olmuştur.

Geçen hafta gazeteci Noah Smith ile yaptığı röportajda Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin yönetişim, güvenlik ve fikir birliği mekanizması modelleri hakkında konuştu. Proof-of-Work ihraç modeliyle ilgili endişelerini de dile getirdi. Buterin dedi ki:

Gereksiz yere büyük miktarlarda elektriğe mal olan bir konsensüs sistemi sadece çevre için kötü olmakla kalmaz, aynı zamanda her yıl yüz binlerce BTC veya ETH verilmesini gerektirir.

ETH, Birleşmeden Sonra Bitcoin'i Devralabilir Mi?

Dünyanın en büyük ikinci kriptosu Ethereum (ETH), son birkaç yıldır Bitcoin ile arasındaki farkı kapatıyor. Birçok analist, Ethereum'un Bitcoin'i çevirme ve en büyük kripto para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Ayrıca, Birleştirme etkinliği bu konuda ezber bozan bir etkinlik olabilir.

Birleşme, ETH arzındaki azalma ile birlikte Ethereum'un para politikasını değiştirecek. Bu konuda CoinTelegraph'a konuşan Ethereum araştırmacısı Vivek Raman şunları söyledi:

Ethereum, sadece ekonomik bir perspektiften ve arz şokunun etkisinden dolayı Bitcoin'i çevirme şansına sahip. Birleşmeden sonra Ethereum, Bitcoin'den daha düşük enflasyona sahip olacak. Özellikle ücret yanıklarında, Ethereum deflasyonist olurken, Bitcoin her zaman enflasyonist olacaktır. Her halvingde enflasyon oranı düşse de.

Outlook India'ya konuşan Giottus Crypto Platform CEO'su Vikram Subburaj şunları söyledi: "Birleştirmenin kilit bir katalizör olmasıyla birlikte, Ethereum'un (ETH) orta vadede en büyük kripto para birimi olma olasılığı yüksek. Ekosistem, yükselişini sürdürmek için diğer yol haritası vaatlerini yerine getirmek zorunda”.

Ayrıca, ETH'nin son iki-üç hafta içinde Bitcoin'e karşı güç gösterdiğini de sözlerine ekledi. Ters çevirmenin gerçekleşmesi için ETH/BTC oranının 0,15'i geçmesi gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ