Son 24 saat içinde, 38 milyon dolarlık Dai, merkezi olmayan borsalar ve Coinbase'de Ethereum için işlem gördü.

Ethereum Geri Çekilirken Yatırımcılar 38 Milyon Dolarlık Dai İşlemi Gerçekleştirdi

Son 24 saat içinde, 38 milyon dolarlık Dai, merkezi olmayan borsalar ve Coinbase'de Ethereum için işlem gördü. Dahası, Dai işlem hacmindeki büyük artış, bu modeli doğruladı ve yatırımcıların daha fazla düşüş için hazırlandığını düşündürdü.

Makerdao, DeFi Ağına Hükmediyor

Merkezi olmayan finansman, geleneksel finans konusundaki endişelerin artmaya devam etmesi nedeniyle büyük bir gelişim gösteriyor. Ve bu başarının önemli bir bileşeni, Ethereum üzerinde stabilcoin Dai'yi destekleyen merkezi olmayan bir kredi platformu olan Makerdao'ya atfedilebilir.

“Dai stablecoin ABD dolarına sabitlendi. Stable bir kripto paraya sahip olmak, bu gelişen sektör için daha önce volatilite nedeniyle mümkün olmayan birçok yeni finansal olasılık açmaktadır. Dai sadece istikrar sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Ethereum ağının üzerine inşa edildiği için şeffaflık ve ademi merkeziyetçilik de sunuyor. ”

Şu anda, Makerdao'nun % 58 hakimiyeti var ve bu da DeFi'ye kilitlenmiş 552 milyon dolara karşılık geliyor. Kısacası, bir sonraki en yakın rakip protokol olan DeFi'ye kilitlenmiş sadece 148 milyon dolarlık bir paya sahip olan Compound ile karşılaştırıldığında, Makerdao ve Dai'nin şimdiye kadar geçerli olan Ethereum tabanlı protokol olduğu açık. Bu nedenle, büyük hamle Dai daha geniş pazar hissinin bir göstergesidir.

Bugün veri analisti Vishesh, son 24 saat içinde 38 milyon dolarlık Dai'nin Ethereum için alınıp satıldığını tweetledi. Nomics hakkındaki verilerin daha ayrıntılı bir analizi, Dai’nin şeffaf hacminin şu anda % 180 arttığını gösteriyor.

Sonuç olarak, bu durum Ethereum yatırımcılarının kısa vadede daha fazla kayıp beklediklerini göstermektedir. Ve böylece, koronavirüs korkuları yaygınlaşmaya devam ederken olumsuz fiyat hareketlerini dengelemek için Dai'ye taşınıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ