Google, Google bulut blok zinciri düğüm motorunun lansmanı ile Web3 ve kriptoya geçişine devam ediyor.

Ethereum: Google, ETH

Google, Google bulut blok zinciri düğüm motorunun lansmanı ile Web3 ve kriptoya geçişine devam ediyor.
Bu blok zinciri düğüm motoru, sürekli yönetim gerektiren ve yönetilmesi zor olan kendi kendini yöneten düğümlerin aksine tam olarak yönetilen bir hizmettir.
Coinbase kripto borsası ile son ortaklığından sonra Google, kripto ile ilgili başka bir başarıya imza attı. Arama motoru devi bu kez bir Google bulut blok zinciri düğüm motorunu piyasaya sürdü. Hareket, Google'ın Web3 ve kripto dünyasını keşfetmeye devam etme niyetini gösteriyor.

Perşembe günü yapılan duyuruya göre, Google'ın bulut tabanlı düğüm motoru blok zinciri düğüm motoru olarak bilinir.Ethereum geliştiricileri için olacak. Google bulut üzerindeki Web3 ürün hizmetleri başkanı James Tromans, yeni düğüm motorunun diğer düğüm sağlayıcılara göre birçok avantajı olduğunu söyledi.

Tromans, blok zinciri düğüm motorunun, geliştiricilerin düğümlerinde yapılandırılabilirliği korumalarına izin verdiğini ve düğümleri diğer birkaç müşteriyle paylaşmayacaklarını ekledi. Ona göre, rakip düğüm sağlayıcılarda durum tam tersi. Tromans ayrıca Google'ın gelecekte Ethereum'a ek olarak diğer zincirler için blockchain düğüm motorunun desteğini genişleteceğini açıkladı.

Kendi Kendini Yöneten Düğümlerin Sorunlarına Bir Çözüm

Duyuruya göre, blockchain düğüm motorunun tasarımı onu tamamen yönetilen bir hizmet düğümü yapıyor. Bu, onları dağıtmanın her zaman zor olduğu ve sık yönetim gerektirdiği kendi kendini yöneten düğümlere zıttır. Bu nedenle, geliştiriciler düğümleri gerçek zamanlı olarak izleyebilir. Ardından, herhangi bir sorun varsa, düğümleri yeniden başlatabilirler.

Google'ın blok zinciri düğüm motoruyla bir düğüm dağıtmak daha güvenli, daha kolay ve daha hızlıdır. Bu nedenle, bu düğüm motoru geliştiriciler için oldukça çekici olacaktır. Hangi blok zinciri düğümü barındırma hizmetini kullanabilecekleri konusunda endişelenmek yerine Web3 uygulamalarını ölçeklendirmeye ve yenilemeye odaklanmalarını sağlayacak.

Google Cloud yöneticileri bu lansmanın nedenini açıkladı:

Özel düğümlere ihtiyaç duyan Web3 firmaları, diğer Google bulut bilgi işlem ve ağ altyapısı gibi bu düğüm blok zincirinden güvenlik, güvenilirlik ve performans bekleyebilir. Böylece blok zinciri verilerini okumaları veya yazmaları, işlemleri aktarmaları ve akıllı sözleşmeleri dağıtmaları daha kolay ve hızlı hale geliyor.

Google ve Kriptoyla İlgili Girişimler

Google, bu yılın başından bu yana kripto ile ilgili birkaç proje başlattı. Örneğin, birkaç hafta önce Google ve Coinbase, Google bulut kullanıcılarının bulut hizmetleri için ödeme yapmak üzere dijital varlıkları kullanmalarını sağlamak için ortaklık kurdu.

Önümüzdeki yılın başında Google bulut, Coinbase'in ticaret hizmeti aracılığıyla bazı Web3 geliştiricilerinden dijital para birimi ödemelerini kabul etmeye başlayacak. Buna ek olarak, Blockdata (bir kripto analiz platformu) ve CB Insights'tan (bir kripto piyasası istihbarat platformu) elde edilen veriler, Alphabet'in (Google'ın ana firması) çeşitli kripto ve blockchain firmalarına halihazırda 1,5 milyar dolarlık bir yatırıma sahip olduğunu belirtiyor.

Bu firmalar arasında Dapper Labs, Digital Currency Group, Voltage ve Fireblocks bulunmaktadır. Yılın başlarında, birden fazla rapor, Google'ın artık tek odak noktası blok zinciri teknolojisi de dahil olmak üzere kripto varlıkları hakkında yenilikçi teknolojileri araştırmak olan bir birime sahip olduğunu doğruladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ