Kripto pazarının tamamında, devasa ralliler giden küçük başlıklı altcoinler, yaklaşan bir altcoin sezonu hakkında konuşmanın geri dönüşünü getirdi.

Kripto pazarının tamamında, devasa ralliler giden küçük başlıklı altcoinler, yaklaşan bir altcoin sezonu hakkında konuşmanın geri dönüşünü getirdi. Bununla birlikte, Ethereum fiyat listelerini tetikleyen bir çift çakışan satış sinyali, zaten var olan çok az, kısa ömürlü alt sezonu getiriyor.

Bitcoin ve Diğer Büyük Kripto Varlıkları Pazarın Geri Kalanına Öncülük Ediyor

Piyasa değeriyle bu en iyi kripto varlıkları da Bitcoin ile olan ilişkilerine dayanarak büyür ve akar.

Piyasadaki neredeyse her altcoin, bir ticaret çiftinin yarısını sadece USD değil BTC ile paylaşıyor. Bu nedenle, analistler sadece altcoin / BTC ticaret çiftlerine değil, genel olarak Bitcoin hakimiyetine de dikkat ediyorlar.

USD ticaret çiftleri genellikle analistlere kripto alanının ve Bitcoin'in kendisinin genel sağlığı hakkında bilgi sağlarken, BTC ticaret çiftleri, altcoinlerin ilk kripto para birimine göre nasıl performans göstereceği konusunda daha iyi bir fikir verir.


Ethereum, piyasa değeriyle ilk on kripto varlığında bir sonraki sırada yer alıyor ve en önemli altcoin, BTC'ye karşı alt kazançlar açısından genellikle bekçi olarak hizmet ettiğini görüyor.

Ethereum Bitcoin'e karşı arttığında, altcoin alanının geri kalanı genellikle koşar ve tersi olur.

ETH / BTC işlem çiftinde, Ethereum fiyat grafikleri altcoinler için genel olarak düşüş eğilimi gösteriyor.

Sadece iki numaralı sıralamaya sahip olmakla kalmadı, akıllı sözleşme odaklı kripto para birimi, günlük fiyat listelerinde bir TD 9 satış kurulumunu tetikledi, ancak mevcut seviyedeki kapanan 9 mum, Japon şamdanların çalışmasına göre düşüş eğiliminin en üst düzeye çıkmasını doğrulayacak.

Mum oluşumu tipik tersine çevirme modellerinden hiçbiriyle tam olarak eşleşmese de kurulum aynıdır. Kararsızlığı gösteren bir doji'ye yol açan güçlü, yeşil bir mum ve ardından fiyatları her şeyin başladığı yere aşağı doğru iter.

Geçerli bir oluşum olarak onaylanması için kırmızı mumun ilk yeşil mumdan % 50 oranında kapanması gerekir. Bunun gibi hareketler, kısa ömürlü tüm kazançları tamamen siler ve genellikle bir trendde genişletilmiş bir değişikliğe işaret eder.

ETH / BTC çifti üzerindeki TD 9 satış kurulumu, Ethereum ve diğer alts için işleri daha da kötüleştiriyor. Son derece doğru sinyal, Bitcoin’in 20.000 $ üst, 3.200 $ alt ve hatta şimdiye kadar yaşanan en kötü düşüşler için rekorlar kıran Siyah Perşembe pazarı çöküşünden hemen önce tetiklendi.

 Bir düşüş sinyali şamdan oluşumu ve bir satış sinyali verildiğinde, bir satın alma sinyali BTC hakimiyet puanlarını tetiklerken, altcoin mevsimi biraz daha uzun süre erteliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ