Kripto para piyasasındaki eğilim, ilerlemeyi tanımlamak için genellikle Bitcoin [BTC] ile karşılaştırılır. Bununla birlikte, Ethereum’un [ETH] blok zinciri metrikleri, Bitcoin piyasa performansından bağımsız bir pompa fark ediyor.

Ethereum Günlük Ücretleri Bitcoin

Kripto para piyasasındaki eğilim, ilerlemeyi tanımlamak için genellikle Bitcoin [BTC] ile karşılaştırılır. Bununla birlikte, Ethereum’un [ETH] blok zinciri metrikleri, Bitcoin piyasa performansından bağımsız bir pompa fark ediyor. Veri sağlayıcı Glassnode'e göre, 7 Haziran'da Ethereum’un günlük ağ ücretleri bitcoin ücretlerini aştı. Bitcoin ücretleri 308 bin dolara düşmeye devam ederken, ETH'nin ücretleri bir artış kaydetti ve 498 bin dolara ulaştı.

ETH’nin piyasadaki performansı Bitcoin’in büyümesini ele geçirirken, tüccarlar yatırımlarını ikinci büyük dijital varlığa emanet ediyorlar. Intotheblock tarafından gözlemlenen verilere göre, ETH'yi 39.96 milyonda tutan toplam adres sayısı, Bitcoin'i 30.1 milyonda tutanları da geçti.

ETH 2.0'ın piyasaya sürülmesiyle ilgili pazardaki performans artışı ve beklentisinin ardından, 32 ETH'nin üzerinde olan cüzdan sayısı da arttı. 2020'nin başından bu yana, Bitcoin yarılanması ve ETH 2.0'ın piyasaya sürülmesi gibi planlanmış olaylar, trader'ların piyasayı analiz etmelerini sağladı. Etherscan'a göre, benzersiz adreslerin sayısı yılbaşından bu yana 84.218 milyondan 100.403 milyona yükseldi.

Dijital varlığın tüccarlar arasında artan popülaritesinin yanı sıra, Ethereum ağı yürüyen bir karma hızına tanık oluyor. Verilere göre, hash gücü yılbaşından bu yana% 26,8 arttı ve 2020 yılı için zirvede yer aldı. Hash gücü ve diğer temeller yükseldikçe, bu büyümenin de bir sonucu olabileceği yönünde spekülasyonlar olmuştur. USDT ve ETH ağına daha fazla değer katan transferler.

 Son zamanlarda ETH’nin fiyatı piyasayı sersemletti. Grayscale Investments'in Ethereum Trust'ı, Ether fiyatının% 750'sinden yüksek bir prim üzerinden işlem görüyordu. En büyük ikinci madalyonun performansı söz konusu olduğunda, BTC'nin % 36'sına kıyasla %  85'i yeniden ayarlıyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ