Ethereum'un üzerinde merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Kyber Network'ün 2020 yılında 1 milyar dolar hacmine ulaşması bekleniyor.

Ethereum İçin Bir Kilometre Taşı Daha: Bu Merkezsiz Borsa Hacimde 1 Milyar Dolara Ulaşacak

Ethereum'un üzerinde merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Kyber Network'ün 2020 yılında 1 milyar dolar hacmine ulaşması bekleniyor.

D5'in kurucusu Alex Svanevik, Ethereum'un üstünde faaliyet gösteren merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Kyber Network'ün 2020 yılında 1 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

DEX'ler, Maker, Compound ve Synthetix gibi merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına olan talepteki hızlı artış nedeniyle genel olarak son aylarda güçlü bir performans sergiledi.

Bir uzman, Ethereum'daki çoğu DEX'in 1 milyar dolar hacmine ulaşacağını söylüyor

DYdX'in kurucusu Antonio Juliano, Şubat 2020'de Ethereum'a dayanan merkezi olmayan bir margin ticaret platformu olan dYdX'in 160 milyon dolardan fazla işlem yaptığını söyledi.

DEX 24 Hour Bot'tan elde edilen veriler, Kyber Network, Uniswap Exchange ve Oasis DEX'in Şubat ayında sırasıyla 138 milyon $, 132 milyon $ ve 99.7 milyon $ kazandığını gösteriyor.

Bu istatistiğe dayanarak, Set Protokolü pazarlama direktörü ve ethhub kurucu ortağı Anthony Sassano, tüm büyük DEX'lerin bir milyar doların üzerinde hacim görmesini beklediğini söyledi.

Bu yılın başlarında, Sassano 2020'de bir gün içinde toplam günlük DEX hacminin 1 milyar doları aşacağını ve bunun da Ethereum'daki en iyi DEX'lerin toplam aylık hacminin büyüklüğünde olacağını belirtti.

Sassano’nun iyimser tahminleri, güçlü bir ETH 2.0 faz 0 lansmanı ve DeFi için oldukça yüksek talep beklentisinden kaynaklanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ