Ethereum, Bitcoin'den farklı nedenlerle tartışmasız değerlidir. Bitcoin, dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olarak en üst sırada yer alıyor.

Ethereum İçin Bir Yol Haritası Ne Kadar Değerli?

Ethereum, Bitcoin'den farklı nedenlerle tartışmasız değerlidir. Bitcoin, dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olarak en üst sırada yer alıyor.

Kripto para, küresel olarak değeri işlem yapabilen ve altın gibi diğer benzer varlıklardan nispeten daha kolay bir değer deposu olarak konumuna bağlı olarak değer taşır. Ethereum’un varlığı Ether (ETH), farklı bir değer önerisine sahiptir ve birkaç nedenden ötürü tartışmasız değerlidir.

"Ethereum değerini, gaz ücretleri, teminat olarak kullanımı, ödünç verme ve ödünç alma yeteneği, ticaret için bir değişim aracı olarak kullanımı ve NFT'ler [misli olmayan tokenler] ve gerçeği gibi bir dizi farklı faktörden alıyor. Bir kripto traderı, The Wolf Of All Streets podcast'inin sunucusu Scott Melker  "Aynı zamanda spekülatif bir değere sahip ve kurumsal yatırımcılardan artan ilgi ve çekicilik görüyor." açıklamasını yapıyor.

Ethereum'un Anlatısı

Ethereum, ticarete konu olan koini ETH'nin üzerinde çalıştığı ağdır. Ethereum, yaklaşık olarak 6 yıl önce Vitalik Buterin adlı bir programcının konseptine dayanarak 2015 yılında piyasaya sürüldü. Kısacası, Ethereum, geliştiricilerin projeler veya çözümler oluşturabileceği bir platform görevi görüyor.

Ethereum ağı, yıllar içinde kripto alanında temel alınan birçok projeyle birlikte bir temel haline geldi. Çok sayıda ilk kripto para teklifi, Ethereum'u 2017'de bir finansman aracı olarak kullandı. Ethereum'un blok zincirine dayanan kripto varlıkları ERC-20 tokenları olarak adlandırılır, ancak ERC-721 tokenları ağ üzerinde oluşturulmuş misli olmayan tokenlar olarak da mevcuttur.

Bir proje Ethereum üzerine inşa edildiğinde, o ekosistem içinde kullanılmak üzere bir varlık ile birlikte gelebilir. Bu varlık muhtemelen bir ERC-20 tokenı olacaktır. Bununla birlikte, projelerin başlangıçta Ethereum'un blok zincirinde başlatıldıktan sonra kendi ana ağ blok zincirlerine geçmesi nadir değildir.

 Kripto'nun merkezi olmayan finans sektörünün çoğu, Ethereum'un niş ile ilişkili çok sayıda token için blockchain barındırma ticaretine dayanan merkezi olmayan borsalarla Ethereum'da da başladı. DeFi, katılımcıların diğer yeteneklerin yanı sıra kripto varlıklarını ödünç almasına ve ödünç vermesine izin verir. Melker'ın belirttiği gibi, ETH bu ekosistemde bir rol oynayabilir. İlerleyen zaman dilimleri Ethereum ETH'nin yol haritası için daha fazla şeyler sunacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ