Kripto para birimi dünyasında Ethereum’un hangi yöne doğru hareket edeceği en az Bitcoin kadar önemseniyor.

Kripto para birimi dünyasında Ethereum’un hangi yöne doğru hareket edeceği en az Bitcoin kadar önemseniyor. Aylık kapanışa saatler kaldı ve Ethereum %21 zararla Haziran'ı bitirme yolunda. Haziran 2021, Coronavirus kazasından sonra Mart 2020'den bu yana Ethereum için en kötü ay oldu. Bununla birlikte, Ethereum son 12 ayın dokuzunda olumlu getiriler elde etti.

2021'in ikinci çeyreğindeki üç aylık getiriler de %11,15 ile yeşilde.

Ethereum'un (ETH) dijital varlığı, Haziran 2021 ayını %21 zarar ile kapatma yolunda ilerliyor. Yazım sırasında Ethereum, aylık kapanışa birkaç saat kala 2.130 dolardan işlem görüyor.

Ethereum fiyatını mevcut seviyelerde tutarsa, Haziran ayı, Coronavirüsün pandemi ilan edildiği Mart 2020'den bu yana Kripto para birimi ETH için en kötü ay olacak.

Ethereum'un aylık getirilerine bakıldığında önemli ölçüde getiri sunduğu görülüyor.

12 Aydan 9'u Ethereum İçin Yeşildi

Yukarıdaki verilerden, Ethereum'un Mart 2020'deki aylık getirisinin -%38,98 seviyesinde olduğu gözlemlenebilir. Ethereum daha sonra Nisan ve Mayıs 2020 ayları ile kripto pazarlarında önemli kazanımlar elde etmeye devam edecek ve çift haneli kazançlarla kapatmıştı. Şu an olduğu gibi Haziran 2020'yi de negatif getirilerle kapattı.

İyi tarafından bakarsak, son on iki ayın dokuzu, getiriler açısından Ethereum için olumlu oldu.

Ethereum %11,15 Getiri Oranıyla İkinci Çeyreği Kazançla Kapatma Yolunda

Ethereum'un performansı, üç aylık getiriler açısından bakıldığında daha cesaret verici. Bybt.com'a göre ETH, %11,15 getiri ile 2021'in ikinci çeyreğini kapatma yolunda ilerliyor. Ek olarak, Ethereum, takip web sitesinin izniyle aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi son altı çeyreğini yeşilde kapattı.

Ethereum 2 bin dolarlık Desteği ve 200 Günlük Hareketli Ortalamayı Savunmaya Devam Ediyor

Fiyat hareketi açısından, ETH hala kritik 2 bin dolarlık desteğin ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem gördüğü için Ethereum için pek bir şey değişmedi. 2 bin dolarlık fiyat alanı, bu geceki Ethereum için aylık kapanış sırasında bir kez daha izlenecek seviye.

Ayrıca, önümüzdeki birkaç hafta içinde Ethereum için bir death cross’un boru hattında olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, çeşitli türev platformlarında Ethereum ticareti yaparken dikkatli olunması öneriliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ