Bir Ethereum balinasının yıllarca uykuda kalmasının ardından satış çılgınlığına gittiği iddia edildi.

Ethereum ICO Yatırımcısı ETH Servetini Sattı

Dikkatli veri bilimcisi Alex Svanevik, eski bir Ethereum ICO yatırımcısının, yıllarca kendini adamış bir toplayıcı olduktan sonra ETH tokenlarını sattığını fark etti.

Gizemli Bir Balina

Etherscan'a göre, bu satış öncesi hesap son birkaç ay içinde 300.000 ETH (yaklaşık 42.4 milyon $) sattı. En son 60.000 ETH devasa devri 12 Kasım'da gerçekleşti.

Bundan önce, bu tokenlara, Ethereum genesis bloğunun yaratıldığı tarih olan 30 Temmuz 2015'ten beri dokunulmamıştı. Arada, sıfır ETH girişi olan sadece çok sayıda işlem vardı.

Bu fonlara kimlerin erişimi olduğu ve son transferleri kimlerin aldığı henüz belli değil, ancak Svanevik, tüm tokenların açık piyasaya atılmış olabileceğini öne sürüyor.

Daha Fazla Satış Baskısı?

Pandora'nın sayısız ICO kutusunu açan Ethereum'un token satışı Temmuz 2013'te gerçekleşti. Bugüne kadarki en büyük altcoin'in ardındaki proje yaklaşık 2,3 milyon dolar değerinde BTC kazandı.

Token hızlı bir şekilde kripto endüstrisinin sevgilisi haline geldi ve hatta ICO'lar ve tokenin fiyatı düşmeye başlamadan önce Bitcoin'i devirmeye bile yaklaştı.

ETH şu an 15 Ocak 2017'deki 1.397 $ olan tüm zamanların en yüksek seviyesinde % 99 düşerek 144 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ