Merkezi olmayan uygulamalar [DApps] oluşturma konusundaki yeniliği sayesinde Ethereum, ICO alanı için çok önemli hale geldi.

Ethereum ICO

Merkezi olmayan uygulamalar [DApps] oluşturma konusundaki yeniliği sayesinde Ethereum, ICO alanı için çok önemli hale geldi. Bununla birlikte, 2017 ICO patlaması, birçok ICO dolandırıcılığının büyük bir kısmı Ethereum blok zincirinden yararlandığından ekosistem için çok kötü bir baskı yaptı.

ICO aşamasını vurgulayan Defliyet'in Kurucusu Camila Russo, Flippening'in son baskısında şu ifadeleri kulanıyor:

“Bu, Ethereum'un etkinleştirdiği açık bir şekilde kötü bir şeydi, ancak yeniliğin kendisine, ilk kripto paraya bakarsanız, bir para toplamak için bir yol açmanın mutlaka kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Silikon Vadisi ve Wall Street bankalarından izin istemeden merkezi olmayan bir yol. ”

Ayrıca Ethereum'un kökenine ve yükselişine dayanan ve yakında yayınlanacak “The Infinite Machine”, isimli bir kitabın yazarı olan Russo, Ethereum'un izinsiz bir şekilde para toplama seçeneğini mümkün kılan, merkezi olmayan finansa doğru ilk adım olduğunu belirtti ve Ethereum'daki ilk finansal ya da “en azından başarılı finansal uygulama” vurgusu yaptı.

Geleneksel finansman yollarından kaçan çok sayıda girişim milyonlarca insanı yetiştirmişti. Ethereum blockchain, kripto fonlarını yükseltmek için başarılı olsa da, yanlışlıkla dolandırıcı kişileri barındıran bir platform haline geldi.

Kripto analitik şirketi Chainalysis tarafından yapılan bir araştırma, dolandırıcıların gelirinin yanı sıra kurban sayısının 2018'de bir önceki yıla göre neredeyse iki katına çıktığını buldu. ICO çıkışları, Ponzi şemaları ve kimlik avı saldırıları, ETH'yi içeren en yaygın ikinci dolandırıcılık türüdür.

Dolandırıcılık ve Ethereum ekosistemi için beraberinde getirdiği tüm kötü baskılar hakkında konuşan yazar şu vurguyu yapıyor:

“Ethereum ve tokenlar o kadar kötü bir isim haline geldi ki, insanlar bu sefer işlerin doğru şekilde yapıldığından emin olmak, teşviklerin uyumlu olmasını sağlamak, bu projeleri inşa eden geliştiriciler ve ekipleri aslında takip etmek ve teslim etmek için doğru teşviklere sahip olmak üzere çok dikkatli davranıyorlar. .”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ