Çin’in devlet destekli teknoloji çalışma grubu, Ethereum’u en son hard forkundan sonra ikinci sıraya yükselttiği on beşinci blok zincir teknoloji değerlendirmesini yayınladı.

Bilgi ve Sanayi Geliştirme Merkezi (CCID) 6 Aralık'ta listeyi toplam 35 varlık olarak sıraladı.

En sonki sıralamada birinci olan EOS ilk sıradaki yerini korudu, Ethereum Tron (TRX) ile yer değiştirerek yeninden ikinci sıraya yerleşti. Bitcoin’in (BTC) ağı dokuzuncu sıradayken, Ripple 18. sırada yer alarak ilk 10’a bile giremedi.

CCID’in 15. değerlendirmesine göre en iyi 20 blok zinciri ağı

Ethereum’un Yükselişi

Ethereum’un tanıtımına, son ağ yükseltme işleminde ılımlı bir kesinlik atfedilebilir. Hard Fork gerçekleşmeden önce, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, ağın güncellemeden sonra saniyede 3.000'in üzerinde işleme ulaşacağını iddia etti.

Yükseltme ayrıca geniş destek gördü, birkaç popüler borsa düğümlerini hard forktan önce güncelleyeceklerini açıkladı. Yine de, bazı uzmanlar güncellemenin yeterli olmadığını ve Ethereum'un pazarlandığı “dünya bilgisayarı” olmaktan uzak olduğunu iddia ediyor.

Çin’in Blok Zinciri Kabulü

Son haberler, Çin'de blokckchainin giderek daha fazla geliştirildiğini ve benimsendiğini gösteriyor. Sadece dün, Çin'in merkez bankası dijital para biriminin ilk gerçek dünya testini yapmayı planladığı ve Çin Merkez Bankası'nın küçük ve mikro işletmeler için blok zinciri bazlı tahvillerde 20 milyar yuan (2,8 milyar $) verdiği ifade edilmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ