Ethereum Vakfı'nın liderliğini yapan Péter Szilágyi ekibi, Ethereum’un İstanbul Hard Forkunun detaylarını açıkladı.

Ethereum İstanbul Hard Forkunun Tarihi Belli Oldu - İşte Detaylar

Ethereum Vakfı'nın liderliğini yapan Péter Szilágyi ekibi, Ethereum’un İstanbul Hard Forkunun detaylarını açıkladı.

Ethereum’un İstanbul Hard Forku Aralık’ta gerçekleştirilecek. Gecikmeden sonra, Ethereum’un İstanbul Hard Forkunun gerçekleştirilme tarihi 4 Aralık 2019 olarak belirlendi. Önceden hatırlanacağı üzere Konstantinopolis güncellemesi gerçekleştirilmeden 48 saat önce ertelenmişti. Bu nedenle, Ethereum’un küresel topluluğu sistem genelinde yükseltme ile ilgili detayları sabırla bekliyor.

Tanıtımı Péter Szilágyi Yaptı

Temel geliştirici ve Ethereum Vakfı'ndaki “fork tanıtıcısı” Péter Szilágyi, Geth v1.9.7’nin piyasa sürülmesiyle ilgili bilgileri paylaştı. Çözüm, Go programlama dilinde yazılmış durumda ve Ethereum Mainnet'te uygulanacak en büyük çözüm olacak.

Geth'in ilk versiyonu aynı zamanda 4 Aralık'ta  Ethereum’un Hard Forkuyla birlikte piyasada olacak. Bu haber, Ethereum'da işlerin değiştiğinin kanıtı durumunda. Zira düğüm operatörleri için Mainnet Geth düğümlerini yükseltmek en iyisi olacak.

Yeni Sürüme Güncellemeniz Önemli

Ethereum ağında da işler değişebileceğinden, eski seviyedeki düğümler geride kalabilir, bu nedenle en son sürüme güncellemek önemli.

Ethereum’un İstanbul Hard Forkunu gerçekleştirmesinin yanı sıra, sürüm aynı zamanda birçok sorunu çözecek ve belli başlı alanları yükseltecek. Özellikle, sürüm, ağda gereksiz bellek kopyalamayı sonlandırmak için yeni fork emirlerini güçlendirecek. Yaklaşan güncellemede pek çok küçük hata da düzeltildi. Ethereum’un İstanbul Hard Forkunun gerçekleştirileceği haberi, Ethereum İyileştirme Önerisi'nin (EIP) Péter Szilágyi ve Felix Lange tarafından sunulduktan sonraki yılın başlarında yayıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ