Flare protokolleri, bilgi ve verilerin blockchain ağları ve internet kaynakları genelinde güvenli bir şekilde kullanılmasını kolaylaştırır.

Ethereum Katman 1 EVM Kehanet Platformu Flare, Devasa 4B Token Airdrop İle Piyasaya Sürüldü

Flare protokolleri, bilgi ve verilerin blockchain ağları ve internet kaynakları genelinde güvenli bir şekilde kullanılmasını kolaylaştırır.
Pazartesi günü Flare, tam token tahsisinin yalnızca yüzde 15'i olan 4.27 milyar FLR tokeni için bir airdrop başlattı.

9 Ocak Pazartesi günü, yeni bir katman-1 Ethereum Sanal Makinesi (EVM) blockchain platformu Flare, iki temel protokolün lansmanı ile canlıya geçti. Protokoller, merkezi olmayan birlikte çalışabilirlik uygulamalarını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Flare EVM platformu, geliştiricilerin farklı blok zincirlerinin yanı sıra internet platformları ve hizmetleriyle birlikte çalışmayı amaçlayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir kehanet ağı görevi görecek. Flare'in iki protokolü, uygulama oluşturma paketine güç sağlayacaktır.

State Connector protokolü, bilgi ve verilerin güvenli bir şekilde ve akıllı sözleşmeler kullanarak çeşitli blok zinciri ve internet kaynaklarından bir ölçekte kullanılmasına olanak tanır. Bu özel işlevsellik, zincirler arası çözümlerin geliştirilmesini kolaylaştırmanın yanı sıra ağa güçlü veriler sunacaktır.

Öte yandan, Flare Time Series Oracle (FTSO), Layer-1 blok zincirinde çalışan tüm merkezi olmayan uygulamalara (DApp'ler) merkezi olmayan fiyat ve veri akışları sağlayacak ve bunları sağlayacaktır. Flare tarafından sunulan teknik belgeler, FTSO akıllı sözleşmesinin farklı veri türleri için gerçek zamanlı tahminler sağlayacağını gösteriyor.

Bağımsız sağlayıcılar, merkezi ve merkezi olmayan borsalar gibi dış kaynaklardan veri alacaktır. Daha sonra aynı verileri FTSO sistemine sağlayacaklardı. Her sağlayıcının oylama gücüne bağlı olarak, bilgi ağırlığı gerçekleşir.

Ayrıca, veri sağlayıcılar, birden fazla kaynaktan elde edilen medyan değere yakın fiyat çiftleri ve diğer bilgileri sağlamak için ödüller şeklinde teşvikler alırlar.

Songbird ve Flare, protokolün iki ağı, akıllı sözleşmelerin ve uygulamaların geliştirilmesinde Ethereum sözleşmelerinin ve araçlarının kullanılmasına izin veren Ethereum Sanal Makinesi'ni (EVM) çalıştıracak. Tüm bu Layer-1 ağlarının Ethereum ana ağından bağımsız olarak çalışacağını unutmayın.

Flare, platformunun ayrıntılarını paylaşırken, verilere güvenli erişim sağlamanın önemini vurguladı. Flare CEO'su ve kurucu ortağı Hugo Philion, bu yeni protokollerin her ikisinin de blockchain teknolojisi için yeni kullanım durumlarına yol açacağından emin.

Bu, başka bir zincirde yapılan bir ödeme ile bir Flare akıllı sözleşmesinin tetiklenmesini içerir. CoinTelegraph ile konuşurken şunları ekledi:

Ayrıca, özellikle akıllı olmayan sözleşme belirteçlerini DeFi protokolleri gibi uygulamalarda kullanılmak üzere Flare'e getirmek için yeni bir köprü kurma yöntemini kolaylaştırır.

Flare Airdrop ve FLR Token Dağıtımı

9 Ocak Pazartesi günü Flare, farklı kripto para borsalarında milyonlarca kullanıcıya dağıtılan 4,27 milyar FLR jetonlu bir jeton airdropu başlattı. Geliştiriciler artık Flare'in EVM'sini ve veri toplama protokollerini kullanmaya başlayabilecekleri için airdrop başlı başına yeni bir kilometre taşıdır.

İlk belirteç dağıtımı sırasında Flare, tam genel token  tahsisinin yüzde 15'ini yayınladı. Önümüzdeki 36 ay boyunca, token dağıtımının geri kalanını muhtemelen Flare yürütecek. Ancak, Flare İyileştirme Önerisi 01 aracılığıyla yapılan bir topluluk oylaması, kalan jeton tedarikinin dağıtımını belirleyecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ