Ethereum, ABD Doları karşısında 125 dolarlık kilit destek alanının üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

125 doların altında başarılı bir kapanış, yakın vadede bir düşüş eğilimi yaratabilir.

ETH / USD saatlik grafiğinde 130 dolar civarında dirençle bağlantılı bir düşüş eğilimi çizgisi bulunuyor.

Bitcoin şu anda 7.200 dolarlık destek alanının üzerinde konsolide oluyor.

Ethereum fiyatı, ABD Doları ve Bitcoin karşısında birkaç düşüş işareti gösteriyor. 125 dolar ve 120 doların altına doğru bir kırılma olması durumunda ETH fiyatı önemli ölçüde düşebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Dün, ABD Doları'na karşı 135 dolarlık dirençten Ethereum fiyatında aşağı yönlü bir düzeltme başladı. Ayrıca, ETH fiyatı 130 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştü.

Daha fazla kayıp için kapıları açtı ve fiyat 128 doların altında işlem gördü. Son zamanlarda, ETH / USD saatlik grafikte 127 dolara yakın bir destek üçgenin altında bir kırılma oldu.

Sonuç olarak, fiyat anahtar 125 dolar destek alanının üzerinde kalmak için mücadele ediyor gibi görünüyor. 125 dolarlık desteğin altında başarılı bir kapanış olursa fiyat düşmeye devam edebilir. Bir sonraki destek 120 dolar seviyesine yakın. Bunun altında ayıların ivme kazanması muhtemel ve 115 dolar hedefleyebilirler.

Yukarı tarafta, Ethereum 130 dolarlık alanın ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında engellerle karşı karşıya. İlk direnç, 130 dolarlık seviyeden 125 dolar'a kadar en düşük seviyedeki düşüşün % 50 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

Ayrıca, aynı grafikte 130 dolara yakın direnç gösteren bir düşüş eğilimi çizgisi bulunuyor. Ara direnç, 130 dolardan 125 dolara kadar düşerek % 76.4 Fib geri çekilme seviyesine yakın bir yerde bulunuyor.

Bu nedenle, 130 dolar direnç seviyesinin üzerinde başarılı bir kapanış ve yeni bir artış için trend çizgisi gerekiyor. Söz konusu durumda, fiyat 135 dolar direnç alanını yeniden ziyaret edebilir.

Öte yandan, fiyat 130 doların ve 100 saatlik SMA'nın üzerinde toparlanmaya çalışabilir. Ayrıca, 125 dolarlık desteğin altında bir kırılma, kısa vadede ayıları tam kontrol altına alabilir.

Grafiğe bakıldığında, Ethereum fiyatı 130 dolar direnç alanının altında birkaç düşüş işareti gösteriyor. Bu nedenle, fiyat 128 dolar ve 130 doların üzerine çıkmadığı sürece 125 doların altında daha aşağı yönlü bir risk altında yer alıyor.

ETH Teknik Göstergeler

Saatlik MACD - ETH / USD için MACD düşüş bölgesinde yavaş yavaş artıyor.

Saatlik RSI - ETH / USD için RSI şu anda küçük bir yükseliş açısı ile 30 seviyeye yakın.

Büyük Destek Seviyesi - 125 dolar.

Büyük Direnç Seviyesi: 130 dolar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ