NFT'ler tekrar popüler hale geldikçe Ethereum ücretleri tekrar yükseliyor.

NFT'ler tekrar popüler hale geldikçe Ethereum ücretleri tekrar yükseliyor. Glassnode verilerine göre, Eylül ayından bu yana kazanılan değerinin yarısından fazlasını kaybetmesine rağmen, Ethereum'un ücretleri, Ödenen Toplam Ücret metriği ile rekor kıran rakamlar gösteriyor.

Verilerin gösterdiği gibi, piyasada ödenen ücretlerin değeri Aralık ayında en yüksek noktasına ulaştı ve muhtemelen geçen ayın rekorunu daha da kıracak. Ödenen ücretlerin değerindeki artış, büyük olasılıkla NFT endüstrisinin popülaritesindeki ani artışa bağlıdır.

CoinMetrics, Ethereum ağındaki NFT projelerinin etkinliğinin, yeni yılda yaklaşık 250.000 işlemle güçlü bir başlangıç gösterdiğini bildirdi. Aslında 2022, Eylül ayında ulaşılan 2021 günlük 240.000 işlem rekorunu çoktan geçti.

Ek olarak, NFT topluluğu, Çin NFT projelerinde aşırı popülerlik artışlarına tanık oldu. Kripto ve madencilik endüstrisini yasaklamasına rağmen, ülke hala NFT'leri bir şekilde yasal görüyor ve hatta kendi Metaverse projelerini dünyaya sunmaya hazır.

Ethereum Ücretleri

Ethereum blok zincirinde ödenen ücretlerin miktarı ve hacmi, bir noktada ağ bir işlem için 100 dolardan fazla isteyebileceğinden, kripto topluluğunda her zaman bir tartışma konusu olmuştur.

Veteran Trader Tarafından Verilen Büyük Ethereum Uyarısı

Mevcut tıkanıklık sorunları nedeniyle, geliştiriciler, yüksek ana ağ yük dönemlerinde işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmeyi sağlayan katman 2 çözümleri geliştirdiler. Ancak rahatsızlık nedeniyle, L2'ler yalnızca Ethereum ağındaki uzun vadeli tıkanıklık dönemlerinde popüler kalır. Basın zamanında, Ethereum ana ağı için gaz ücreti, ortalamanın üzerinde olduğu düşünülen 120 Gwei'de kalıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ