Ethereum CEO'su, Birleşmenin ancak gerçekleştikten sonra gerçek bir fiyata sahip olabileceğine inanıyor.

Ethereum Kurucu Ortağı, Birleştirmenin Henüz Fiyatlandırılmadığını Söylüyor, İşte ETH Nereye Gidiyor

 Ethereum CEO'su, Birleşmenin ancak gerçekleştikten sonra gerçek bir fiyata sahip olabileceğine inanıyor.

Stake edilen Ethereum ve Ethereum Classic fiyatları son birkaç gün içinde yükseldi. Yakın tarihli bir röportajda Ethereum CEO'su Vitalik Buterin, Birleşme gerçekleşene kadar fiyatının değişmeyeceğini söyledi. Piyasa koşullarında fiyatlandırmadan ve Birleştirmenin tamamlanmasına eşlik eden psikolojik ve anlatısal etkilerden bahsettiğini açıkladı. 19 Eylül, büyük ölçüde beklenen Birleştirmeyi tamamlamak için şu anki olası tarih.

Ancak Buterin, hisse kanıtı anahtarının, işaret zincirinin ve Ethereum ana ağının tam Birleştirilmesini hemen içermediğini belirtti. Pazarlama açısından, Birleştirmeden hemen sonra veya hatta hemen öncesinde varlığın fiyatında büyük bir değişiklik olması muhtemel değildir.

Birleştirme Henüz Fiyatlandırılmadı – Buterin

Yatırımcılar, Birleşmeden sonra önemli bir fiyat hareketinden önce en az altı ay beklemelidir. Bu durumda bile, bunun gerçekleşmesi için doğru koşulların olması gerekir. Böyle bir koşul, Birleştirme sonrası temizleme çatalıdır. Genellikle 8 aya kadar çalışır. Uzmanlar, Birleşmenin ardından Ethereum'un deflasyonist bir kripto para birimi olmasını bekliyor.

Blockchain analitik firması IntoTheBlock'un araştırma başkanı Lucas Outumuro, Ethereum arzının Birleşmeden sonra zamanla söneceğini söyledi. EIP-1559, madencilere vermek yerine ETH'nin yakılmasını önerir.

Buterin, Perşembe günü Bankless ile yapılan podcast röportaj programında yakın zamanda bir görünüm sırasında Birleştirmenin henüz fiyatlandırılmadığını iddia etti. Ayrıca Splurge, Surge, Purge ve Verge aşamalarının hepsinin Birleşmenin önemli parçaları olduğunu söyledi. Buterin, röportaj sırasında Ethereum'un fiyatının Birleşmeden önce yükselebileceğini, üzerine dökülebileceğini ve sonrasında tekrar yükselebileceğini açıkladı.

Stake Edilen Ethereum ve Ethereum Klasik Fiyatları Artıyor

Son 24 saat içinde Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve lido stake edilen Ethereum (stETH) fiyatları yükseldi. ETH yüzde 12 artarken, ETC ve stETH sırasıyla yüzde 11 ve yüzde 22 arttı. Analistler, Birleşme ile ilgili spekülasyonların bu dijital varlıkların fiyatlarındaki artışın nedenlerinden biri olduğuna inanıyor.

Ayrıca, Birleştirme sonrası temizleme yükseltmesi tamamlanana kadar stake edilen ETH üzerinde bir kilit olması da muhtemeldir. Bununla birlikte, Coinbase, Kraken ve diğer birkaç borsa, temizleme çatalı döneminde stake edilen ETH ticaretine izin vermeyeceklerini iddia ediyor.

Ethereum bir pos ağına geçtikten sonra madencilerin Ethereum Classic'e geçebileceği haberleri ile ETC'nin fiyatı yükseliyor. Ayrıca önde gelen kripto madenciliği platformu Antpool, Ethereum Classic blok zincirine destek sözü verdi.

Birleştirme tamamlandıktan sonra ETH madencilerinin artık Ethereum ağında olmak için nedenleri olmayacak. Perşembe günü, IntoTheBlock verileri, Ethereum ağındaki günlük aktif adres sayısında yüzde 48'lik bir artış olduğunu ortaya koydu. Günlük 1,06 milyon aktif adres, ağ için yeni bir rekor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ