Joseph Lubin, 14 Mart'ta Austin'deki SXSW konferansında açıklamalarda bulundu.

Ethereum Kurucu Ortağı Joseph Lubin: Blockchain 10-20 Yılda Ekonominin Önemli Bir Parçası Olacak

Ethereum (ETH) kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, 14 Mart'ta Austin'deki SXSW konferansında açıklamalarda bulundu. Blockchain tamamen ramified olduğunda küresel ekonominin 10 ila 20 yıl içinde 10 kat daha büyük olacağını ve Blockchain'in ekonominin çoğunda yer alacağını söyledi.

SXSW konferansında konuşan Lubin, günümüzde blockchain tabanlı sistemleri kullanan pek çok “normal” insan olmadığını da belirtti.

"1983 yılında eposta gönderen çok sayıda "normal" insan yoktu. ”

Ayrıca, Bitcoin'de (BTC) ve Ethereum 2.0'ın sahip olamayacağı Ethereum'un şu anki sürümünde çok fazla verimsizlik bulunduğunu belirterek Ethereum 2.0'ın vaatlerini yineledi.

    “Bitcoin'de ve Ethereum'da şu anda oldukça yüksek gereksinimli bir donanıma, oldukça yüksek miktarlarda elektrik tüketimine ve herkesi senkronize bir şekilde tutmak için çok fazla hesaplama yapmaya  ihtiyacınız var. Ethereum 2.0 ile birlikte18 ay içerisinde, daha az enerji harcayan siparişleri kullanan, çok daha güçlü ve ölçeklenebilir bir Blokchain sistemimiz olacak. ”

Joseph Lubin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarına Blockchain teknolojisinin ve merkeziyetsizliğin içerik yaratıcılarına ve gazetecilere fayda sağlayabileceğini belirtmişti.

Lubin’in geçtiğimiz yıl Kasım ayında New York Times gazetecisine yaptığı açıklamada, Blockchain tenolojisi ile toplumun “kıtlıktan bereketli bir zihniyete” hareket edeceğini belirtmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ