Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçen gün Kraken'e gönderilen 11 milyon dolarlık ETH'nin kime ait olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını söyledi.

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin: Kraken

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bazı üst düzey borsalara gönderilen birkaç dev ETH transferini çevreleyen tartışmaya değindi. Son tweet'inde 92.000 ETH'yi Kraken'e taşıyan adresle bir ilgisi olduğu iddialarını reddetti.

Mutlu Noeller, ETH Sahipleri!

25 Aralık'ta blockchain analitiği girişimi ViewBase, yaklaşık 25 milyon dolar değerinde ETH'nin Kraken, Huobi ve Binance'a taşındığını tespit etti. Başka bir büyük satışın olma olasılığı bile hemen çok fazla FUD'a (korku, belirsizlik ve şüphe) yol açtı.

Muhtemelen Kraken'e 92.000 ETH gönderen balinanın Vitalik olabileceğine dair atılan bir tweet yangına daha fazla yakıt ekledi. Pek çok Ethereum eleştirmeni, Ethereum'un arkasındaki beyni Noel Günü'nde varlıklarını satabileceği haberiyle bir gün geçirdi, böylece mücadele eden kripto para birimi üzerinde daha da fazla satış baskısı yarattı.

Tesadüfen, ETH fiyatı aynı gün Şubat ayının başından bu yana en düşük seviyesi olan 123.78 $ 'a düştü.

ATH’de İken Satış

Hiçbir şey doğrulanmamış olsa da, kripto topluluğu Buterin'in adresin kaynağı hakkında yeterince samimi olup olmadığından şüpheleniyor. Thiel Capital'in genel müdürü Eric Weinstein ile yapılan son röportajda Buterin, Ethereum Vakfı'nı ATH’de iken yaklaşık 100 milyon dolar değerinde 70.000 ETH satmaya ikna ettiğini açıklamıştı.

Şu an itibariyle, Ethereum, Ocak 2018'de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.397 $'dan yaklaşık% 91 düşüş gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ