Ethereum çekirdek geliştiricileri, Shapella olarak da bilinen uzun zamandır beklenen Ethereum Shanghai yükseltmesinin 12 Nisan'da planlandığını açıkladı.

Ethereum Lider Geliştiricisi, Çok Beklenen Şangay Yükseltmesinin Son Lansman Tarihini Açıkladı – Stake Edilen ETH Tehlikede Mi?

Ethereum çekirdek geliştiricileri, Shapella olarak da bilinen uzun zamandır beklenen Ethereum Shanghai yükseltmesinin 12 Nisan'da planlandığını açıkladı.
Coinbase, yükseltmeden sonra ETH stake edenlerin neler beklemesi gerektiğini ayrıntılarıyla açıklıyor.

Yakın tarihli bir duyuru, uzun zamandır beklenen Ethereum Shanghai hardfork'unun artık bir hedef çıkış tarihine sahip olduğunu ortaya koyduğundan, Ethereum topluluğu üyelerinin sevinmek için birçok nedeni var. Ethereum geliştiricileri, çıkış tarihinin 12 Nisan olarak planlandığını duyurdu. Duyuru, Perşembe günü Core Developers Execution Layer #157 çağrısında yapıldı.

"Shapella" olarak da bilinen yükseltme, Ethereum (ETH) staking'in piyasaya ilk sunulduğu Aralık 2020'den bu yana ilk kez stake yapanların kilitli ETH'lerini geri almalarını mümkün kılacak.

Shapella yükseltmesinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasıyla, Ethereum blok zinciri çok önemli bir ağ kilometre taşına ulaşacak çünkü yükseltme, Ethereum'un bir Proof-of-work ağından bir Proof-of-Stake (PoS) ağına geçişinin son halini işaretleyecek. .

Geliştiriciler belirli bir tarihte sonlandırır tamamlamaz, resmi GitHub tanıtıcısında onaylanacaktır. 6209536 slotu 12 Nisan'da ya da bu tarihlerde başlayacak ve upgrade için harekete geçecek. Bu nedenle, yükseltme, geliştiricilerin Mart için seçtiği ilk zaman çerçevesinden uzağa itilecek.

Coinbase, platformundaki ETH bahisçileri için önemli noktaları detaylandırıyor.Coinbase, yükseltmenin ETH kullanıcıları için platformu üzerindeki etkisini ayrıntılı olarak açıklamak için haklı olarak Twitter'a gitti. Borsa, para yatırma, para çekme ve ticaret dahil olmak üzere Coinbase hesap işlevselliğinin yükseltmeden etkilenmeyeceğini belirtti.

1/ Ethereum'un Shapella Yükseltmesi neredeyse burada. Yükseltme, Aralık 2020'de ETH staking'in kullanıma sunulmasından bu yana ilk kez staking'in kaldırılmasını sağlayacak. İşte bilmeniz gerekenler. 🧵 pic.twitter.com/7J9mlCUsXO

— Coinbase (@coinbase) 15 Mart 2023

Tarih, geliştiriciler tarafından oylandıktan ve GitHub aracılığıyla onaylandıktan sonra, 12 Nisan'da veya ona yakın bir tarihte gerçekleşecek olan 6209536 numaralı yuva, Şanghay yükseltmesi için kesin olarak belirlenecek. Bu, Şangay'ın geliştiricilerin bu ayki ilk hedefinden biraz gecikeceği anlamına geliyor. Coinbase bir blog yazısı duyurusunda iddia etti.

Müşteriler, Shapella Yükseltmesi tamamlandıktan hemen sonra (şu anda yaklaşık 24 saat öngörüyoruz) Coinbase hesaplarından staking kaldırma istekleri yapabilecekler. Coinbase yalnızca müşterileri, doğrulayıcıları ve protokolleri birbirine bağlayan bir kanal görevi görerek, tüm staking talepleri zincir üzerinde işlenir. Rolümüz basitçe, protokol tarafından serbest bırakıldığında müşterilere ödenmemiş ETH'yi iletmektir.

Ayrıca, Ethereum protokolünün, staking isteklerini işlemek için gereken süreyi belirlediğini de belirtmekte fayda var. Yükseltmeden sonra, Coinbase'de staking talebinin de çok yüksek olması bekleniyor. Coinbase, müşterilerle kesin bir bekleme süresi paylaşamayacağını savunurken, Ethereum ağ işlem sürelerine dayalı olarak tahmini bir süre sağlanacak. Coinbase ayrıca açıkladı.

Anında likidite arayanlar için Coinbase, kullanıcıların stake edilmiş ETH'lerinin değerini açmasına izin veren bir tokene sahiptir. Kullanıcılar artık stake edilmiş ETH'yi (ETH2) Coinbase uygulamasında cbETH'ye kaydırarak DeFi'de satabilir veya kullanabilir. cbETH'ye kaydırma için sıfır ücret vardır ve kullanıcılar, belirteç tutulduğu sürece staking ödülleri kazanmaya devam eder. Kullanıcılar ayrıca, altta yatan stake edilmiş ETH'yi ve tahakkuk eden ödülleri talep etmek için cbETH'lerini açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ