Ethereum, bu hafta başında yoğun bir satış baskısıyla karşılaşmasına rağmen 200 doların üzerindeki konumunu koruyabildi.

Ethereum Long Pozisyonları Hızlı Bir Şekilde Artmaya Devam Ediyor - Dikkate Alınacak Faktörler

Ethereum, bu hafta başında yoğun bir satış baskısıyla karşılaşmasına rağmen 200 doların üzerindeki konumunu koruyabildi.

Kripto para birimi şimdi hızlı bir kilit direnç seviyesine yaklaştıkça yukarı doğru bir momentum üretmeye çalışıyor.

Yatırımcılar, teknik görünümünün son 190 $ 'lık düşük seviyesinden güçlü toparlanmasıyla desteklendiği için önümüzdeki günlerde bu seviyenin aşılmasını bekliyorlar.

Bu, Bitfinex'teki traderların long pozisyonlara yığılmaya devam etmesiyle geliyor ve ETH long ürünlerinin kavramsal değerini tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için platformda itiyor.

Yazım sırasında, Ethereum şu anki fiyatı olan 206 $ ile marjinal olarak işlem görüyor.

Bu, satıcıların kriptoyu bu önemli desteğin altına geri itmeye çalıştığı dün belirlenen son 200 $ 'lık düşük seviyelerden kayda değer bir tırmanışa işaret ediyor.

Alıcılar bu satış baskısını emebildi ve ivme kaybetmeden önce ETH 210 $ 'a yükseldi.

Kripto para biriminin en son yükselişi, kripto paraların bu hafta başında 190 $ 'a düşmesinden sonra gerçekleşen momentumun bir uzantısı.

Bu düşüş ETH'yi önemli bir düşüş görmeyle tehlikeye attı ve Bitcoin'in 8,800 $ 'a düşmesiyle birlikte ortaya çıktı.

Analistler şimdi, Ethereum'un son günlerdeki düşük seviyelerinden güçlü bir şekilde toparlanması nedeniyle önümüzdeki günler ve haftalar içinde bir miktar daha yukarı görmesini beklediklerini belirtiyorlar.

ETH Yatırımcıları Ezici Bir Şekilde Long Pozisyonunda

Yatırımcılar geçtiğimiz hafta Bitfinex'teki Ethereum Long pozisyonlarının kavramsal değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını öğrenince şaşırdılar.

Marginı tüccarlar, yukarı bakacakları için taze long pozisyonlara yığılmaya devam ettiklerinden beri bu eğilim değişmedi.

Başka bir analist, popüler ticaret platformunun artık Bitcoin'den daha yüksek bir ETH dengesine sahip olduğunu açıklayan başka bir öngörülemeyen trend gözlemledi.

“Devam ediyor. Bitfinex'in artık Glassnode’a göre BTC'den (691 milyon dolar) daha yüksek bir ETH (807 milyon dolar) bakiyesi var ”

Bundan kaynaklanan satın alma baskısı, yakın dönemde Ethereum'u daha fazla itebilir, ancak aynı zamanda kripto para birimine, bir dizi tasfiye tarafından körüklenen keskin bir düşüş görmek için yakıt sağlayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ