Yaklaşan Ethereum yükseltmesi Merge ile kripto endüstrisinden çeşitli tepkiler geldi.

Ethereum Madencileri, Hard Fork

Yaklaşan Ethereum yükseltmesi Merge ile kripto endüstrisinden çeşitli tepkiler geldi. Yükseltmenin, Ethereum blok zincirini İş Kanıtı (PoW) fikir birliği mekanizmasını kullanarak bir Hisse Kanıtı (PoS) mekanizmasına geçirmesi bekleniyor.

Bu geçiş, işlem doğrulama sürecini madencilikten staking'e değiştirecek. Bu nedenle, birçok insan geçiş sırasında ve sonrasında ne beklemeleri gerektiği konusunda farklı fikirler ediniyor.

Birleştirme için bir bekleme süresi olsa da, birçoğu bazı potansiyel hard fork'larla ilgili endişelerini dile getirdi. Ek olarak, Ethereum ağında hala sistem üzerinde çalışan ve topluluk içinde ve dışında daha fazla gerilim yaratan bazı madenciler var.

Birleştirmenin tamamlanmasıyla madenciler, hala PoW olarak çalışan Ethereum Classic'e geçebilirler. Ancak Ethereum blok zinciri üzerinde çalışmaya devam ederlerse, zinciri zorlayacaklardı.

Yakın tarihli bir makalede, bazı Ethereum madencileri likidite havuzlarını dondurmak için bir teknoloji duyurdular. Bu, esas olarak ETHPOW grubundan geldi. Bu madenciler grubu, geçişinden sonra Ethereum blok zincirini sert çatallamayı planlıyor.

ETHPOW grubu, Twitter platformunda bazı borç verme protokollerini ve akıllı sözleşmeleri dondurma planını yayınladı.

Ayrıca grup, müşterilerin farklı likidite havuzlarına yatırılan ETHW tokenlerinin bir uzlaşma olacağını duyurdu. Etkilenebilecek listelenen bazı havuzlar arasında Aave, Compound ve Uniswap bulunur.

Grup, planıyla birlikte dondurma eyleminin tek bir varlıkla ilgilenen herhangi bir hisse senedi sözleşmesini içermediğini açıkladı. Bununla birlikte, ETHW çekirdeği müşterilere mevduatlarını tüm likidite havuzlarından kaldırmalarını tavsiye ediyor. Bu, büyük ölçüde borç verme platformları ve merkezi olmayan borsalarla ilgilidir.

Grup yaptığı açıklamada, eyleminin kullanıcıların bilgisayar korsanlarından ve dolandırıcılardan korunmasını sağlamak olduğunu söyledi. Bilgisayar korsanlarının ve diğer kötü aktörlerin, yatırılan jetonları daha az değerli WBTC, USDT ve USDC ile kolayca değiş tokuş edebileceğinden bahsetti. Bu nedenle platformlardan daha iyi bir çözüm bekleyen kredi havuzlarının akıllı sözleşmelerini dondurma kararı aldı.

Ethereum Madencileri Planına Tepkiler

Ethereum madencilerinin gönderisini takiben, birkaç kişi hareketi eleştirdi. Çoğu kripto para birimi ve etkileyici, tepkilerde dışlanmaz. Bununla birlikte, geliştirici ve blok zinciri denetçisi Foobar, grubun saçma planını gerçekleştirme kapasitesini sorguluyor.

Ayrıca, Gamium Corp CEO'su Alberto Rosas, Ethereum blok zincirinin ademi merkeziyetçiliğine şüpheyle bakıyor. Bu hareketin küçük bir grubun başarılı olamayacak kadar büyük olduğunu savundu. Onun için ETHW zinciri, piyasa değeri olmayan yavaş bir merkezi zincir haline gelebilir.

Ethereum madencilerinin dondurma planlarıyla tüm ekosistem üzerinde baskı oluşturduğu oldukça açık.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ