Ong yaptığı açıklamada, ETH sahiplerinin mutlak kontrol elde etmek için önce fonlarını merkezi borsa ve saklama dışı cüzdanlardan bir donanım cüzdanına taşımalarını tavsiye etti.

Ethereum Merge

Ong yaptığı açıklamada, ETH sahiplerinin mutlak kontrol elde etmek için önce fonlarını merkezi borsa ve saklama dışı cüzdanlardan bir donanım cüzdanına taşımalarını tavsiye etti.

Ayrıca Ong, ETH PoW zincirinde WETH PoW tokenlerinin çözülmesine yardımcı olabilecek merkezi olmayan borsalar DEX olabileceğine inanıyor.

Blockchain tarihindeki en büyük güncellemelerden birinin bu ay gerçekleşmesi bekleniyor. Ethereum birleştirmesi, ağın Proof of Stake algoritmasına geçerken kitlesel olarak dönüştürülmesini bekleyen kripto meraklıları arasında çok popüler. CoinGecko'nun kurucu ortağı Bobby Ong'a göre, bu yükseltmeden yararlanmanın bir yolu var. İlk olarak, tüm ETH token sahiplerinin bir Ethereum PoW token airdrop şansı elde edeceğini belirtmek önemlidir.

Adımlara geçmeden önce, yine ne oluyor? Ethereum, Proof of Work'ten Proof of Stake'e geçeceği bir yükseltme sürecinden geçiyor. Geçişten sonra ETH madencileri artık madencilik yapamıyor. Madenciler, madenciliğe devam edebilmeleri için bir PoW sürümünü tutması için ETH'yi kullanıyor.

Ongs yaptığı açıklamada, ETH sahiplerinin mutlak kontrol elde etmek için önce fonlarını merkezi borsa ve saklama dışı cüzdanlardan bir donanım cüzdanına taşımalarını tavsiye etti. Bu onlara çataldan sonra ücretsiz bir PoW tokeni  verecektir.

Ethereum'u Katman 2'de Tutmaktan Kaçının

Ongs ayrıca, ETH sahiplerinin birleşmeden yararlanmak için varlıklarını 2. katmandan uzak tutmaları gerektiğini açıklıyor. Bunun nedeni, ETH'yi Optimism ve Arbitrum gibi Ethereum alternatiflerinde tutmanın, sahiplerin PoW tokenlerini almasını garanti etmeyecek olmasıdır. Birleştirmeden önce, varlıkları PoW tokenlerini destekleyen borsalarda tutmak önemlidir, daha sonra yükseltmeden sonra sahipleri istedikleri yere taşıyabilirler.

Fork'u destekleyen borsalar için, iş yapmadan fork tokenlerini aldığınız için bu muhtemelen daha kolay bir seçenektir. İdeal olarak, borsa ticareti de destekler. Bazı borsalar hesabınıza kredi aktarmadan önce aylar alabilir. Yaklaşan Birleşme ile ilgili değişim politikanızı kontrol edin.

Ayrıca Ong, ETH PoW zincirinde WETH PoW tokenlerinin çözülmesine yardımcı olabilecek merkezi olmayan borsalar  DEX  olabileceğine inanıyor. Ancak, bunu istikrarsız bir ekosistemde yapmak karmaşık olacaktır. Bu nedenle, Birleştirmeden önce onları açmak daha iyidir.

Ayrıca, likidite sağlamak için kullanılan ETH'nin PoW tokenlerini almayacağı için Birleştirmeden sonra insanların geri çekilmesini ve likidite sağlamasını tavsiye etti.

Buna ek olarak, insanların daha fazla PoW tokeni elde etmek için anlık görüntülerden önce Aave ve diğer borç verme platformlarından ETH ödünç almasını tavsiye ediyor.

stETH / ETH pazarını izleyin. Başkalarının ne yaptığına bağlı olarak, biz Birleşmeye yaklaştıkça stETH alabilir veya satabilirsiniz. Bazılarının PoW airdropunu almak için STETH'i ETH'ye satmasını beklerdim. Ancak satış çok güçlü hale gelirse, ucuza STETH satın alabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ