Ordinals kullanılarak Bitcoin'e yazılan Onchain maymunu NFT koleksiyonu, Bitcoin'de kopyalar yapıldığından 3 kat satışa sahip.

Ethereum NFT Koleksiyonu OnChain Monkey, Ordinals Aracılığıyla Bitcoin

Ordinals kullanılarak Bitcoin'e yazılan Onchain maymunu NFT koleksiyonu, Bitcoin'de kopyalar yapıldığından 3 kat satışa sahip.
NFT koleksiyonu, 2021'de oluşturulduğundan bu yana yalnızca 36 milyon dolarlık toplam satış kaydetti, ancak Bitcoin'de bir günde 2 milyon doların üzerinde satış yaptı.

11 Şubat Cumartesi. Birçok kişi, Bitcoin ordinals protokolünün Bitcoin ağı için kötü bir iş olduğunu söyleyecektir. Ancak bazı NFT içerik oluşturucuları, Ethereum NFT pazarında henüz görülmeyen yeni kaydedilen satışlara katılmayabilir.

İlk olarak 2021'de basılan bir Ethereum NFT koleksiyonu, Bitcoin ağında çok büyük rakamlar yapıyor. Zincirli maymun, ilk olarak yaklaşık iki yıl önce basılan bir NFT koleksiyonudur. NFT'ler, 10.000 Ethereum NFT profil resminden (PFP) oluşan bir koleksiyondur. Koleksiyon, Bitcoin zincirine girdiğinden beri satışlarının 3 katı.

Ethereum NFT, Ordinals protokolü aracılığıyla Bitcoin'de mevcut olduğuna dair duyuruların ardından taban övgülerinde bir artış gördü.

Aslında, sadece bir günde yapılan satışlarda 1,1 milyon dolarlık bir rekor var. Proje, yaratıldığından bu yana yalnızca yaklaşık 39 milyon dolarlık satışa sahipti. On-chain maymun NFT'lerinde faiz oranları son 24 saatteki performansının ardından yükseldi, işlem hacmi %12.000'i geçti.

Koleksiyondan piyasada listelenen bir NFT'nin taban fiyatı başlangıçta 0,79 ETH olarak fiyatlandırıldı. Duyurudan bu yana rakamlar çok yükseldi ve taban fiyatlar o zamandan beri 1,75 ETH'ye yükseldi. NFT'nin değerindeki artış burada zirve yapmadı. Fiyatlar hafifçe 1,5 ETH'ye düştü.

Bitcoin Ordinals Protokolü Burada İyi Mi?

Ordinals protokolü, oluşturulduğundan bu yana çok fazla eleştiri aldı. Sıralamaları çevreleyen anlatı, yeni gelişmelerle değişebilir.

Koleksiyondaki NFT'lerin 10.000'i, bir işlemde Ordinals aracılığıyla Bitcoin'e yazıldı. Onchain Monkey projesini kuran girişim Metagod, aynı modelin ilk Ethereum koleksiyonunu oluşturmak için kullanıldığını söyledi.

Koleksiyonun yaratıcıları, Twitter aracılığıyla projenin alaka düzeyi hakkında bunu söylediler.

Son olarak, eğer yeniyseniz, OnChainMonkey zengin dijital ulusun pasaportudur. Amacımız, zenginliğin finansal zenginlik, fiziksel sağlık, sosyal bağlantı ve dünya için olumlu etki anlamına geldiği zenginliği birlikte inşa ederek üyelerimizin hayatlarını zenginleştirmektir.

Yazıt sadece birkaç dolar kullanılarak yapıldı. Sonuç olarak blok boşlukları kaydedildi. Eylem çevre dostuydu ve Bitcoin ağını hiçbir şekilde bozmadı.

Koleksiyonun yaratıcıları, halkı başka bir Paskalya yumurtası hakkında bilgilendirdi. Resmi koleksiyon 10.000, ancak kullanıcılar ağda nasıl gezineceklerini bilirlerse, OCM Genesis görüntülerinin 1,3 milyar olası kombinasyonunun Bitcoin blok zincirinde görüntülenebileceğini eklediler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ