Ethereum'un arkasındaki mühendislik ekiplerinden biri, Offchain Labs'e katılmak için birleştirme yükseltmesi.

Ethereum: Offchain Labs, ETH Ağındaki Hızı ve Maliyeti Önemli Ölçüde Artırmak İçin Prysmatic Labs

Ethereum'un arkasındaki mühendislik ekiplerinden biri, Offchain Labs'e katılmak için birleştirme yükseltmesi. Bu, Offchain Labs'ın Katman 2 ağının erişimini ilerletmesine yardımcı olacaktır.
Bir Ethereum katman 2 ağı olan Arbitrum'un yaratıcısı Offchain Labs, Prysmatic Labs'ı satın aldığını duyurdu. Offchain Labs için Mühendislik ekibinin satın alınması önemli bir başarıdır. Açıklandığı gibi, gelişme Arbiturm'un büyümesini ve erişimini artırmaya yardımcı olacaktır.

Özellikle, Prysmatic Labs, Ethereum Birleştirmesini kolaylaştıran çekirdek ekiplerden biridir. Ekip, Prysm'i icat ettiğinde ilgi odağı oldu. Prysm, Ethereum'daki en belirgin konsensüs katmanı istemcisidir. Çözüm, Ethereum ağını çalışır durumda tutan bilgisayar ağları için kullanılır.

En son gelişme, Ethereum ağında katman 2 ölçeklendirme platformlarının nasıl büyüdüğünü vurgulamaktadır. Offchain Labs, daha önce Arbitrum'un büyümesini sağlamak için çalışmıştı. Ayrıca Arbitrum, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde ucuz bir ücret karşılığında hızlı bir şekilde işlem yapmalarına yardımcı olan bir sistemdir.

2018'deki kuruluşundan bu yana Offchain Labs, yatırımcılardan 120 milyon dolardan fazla satın aldı. Prysmatic Labs ile yapılan anlaşma ile ekipten on bir mühendis Offchain Labs'a katılacak. Bu, firmanın Çalışanlarının toplam sayısını altmışın üzerine çıkarır.

Yeniliğe Tepkiler

Gelişme, iki örgütün üst düzey yetkililerinden tepki çekti. Prysmatic'in kurucu ortağı Raul Jordan ve gelişmeye tepki gösterdi. Jordan'a göre Offchain Labs ile birleşme mühendislik ekibi için mükemmel. Jordan, ekibinin oyunun kurallarını değiştiren bir yazılım icat ettiğine inandığı için bu konumunu sürdürdü. Ona göre bu yazılım Ethereum'un büyümesine uygun. Kurucu ortak, Prysmatic'in başkalarının kullanması için daha kaliteli yazılımlar geliştirmeye odaklandığını söyledi.

Ek olarak, Offchain'in Baş Teknoloji Sorumlusu Harry Kalodner de gelişmeye tepki gösterdi. Kalodner, Prysmatic ekibinin satın alma sonrasında Prysm istemcisini elinde tutacağını belirtti. Kalodner, Prysmatic ekibinin ekosisteme daha fazla dahil olacağını ve 2. katmanın geleceği için çözümler geliştireceğini açıkladı. Ancak, iki firmadan hiçbiri anlaşmayla ilgili finansmanı açıklamadı.

Offchain Labs Hakkında Yan Notlar

Ağustos ayında Offchain laboratuvarları, Web3 oyunları ve sosyal medya uygulamaları için yeni bir blok zinciri olan Nova'nın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Nova Chain, Arbitrum One ile birlikte firmanın ikinci blok zinciri olarak geliyor. Arbiturm One blok zinciri, DeFi ve NFT'lerin ölçeklenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Açıklandığı gibi, Arbitrum One, güçlü güvenlikle DApp'ler için Ethereum işlemlerini yaklaşık yüzde 97 oranında düşürmeye yardımcı oldu. Raporlar, blok zincirinin, farklı aşamalarda dağıtmadan önce zincir dışı işlemleri derleyen "sıfır bilgi toplamaları" kullandığını ortaya koyuyor. Bu yenilik, DApp'lerin işlemleri daha hızlı işlemesine ve zincir içi ücretleri düşürmesine olanak tanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ