Bilgisayar korsanı, Cowswap gibi merkezi olmayan borsaları kullanarak DAI bakiyelerini büyük miktarlarda ETH'ye dönüştürdü.

Ethereum, Olası Milyar Dolarlık Satışla Karşı Karşıya, FTX Korsanı ETH Tokenlerini Topluyor - Fiyat 1.000 Dolara Düşecek Mi?

Bilgisayar korsanı, Cowswap gibi merkezi olmayan borsaları kullanarak DAI bakiyelerini büyük miktarlarda ETH'ye dönüştürdü. FTX.com ve FTX US'deki farklı cüzdanlar, saldırıdan üç gün sonra bile hacker'ın adresine para göndermeye devam ediyor.
Geçen hafta FTX'in 600 milyon dolarlık hack saldırısının arkasındaki hacker'ın potansiyel bir satış için büyük miktarlarda Ethereum (ETH) satın aldığı bildiriliyor. FTX dramasının ortasında, Ethereum (ETH) geçen hafta 1.200 doların altına düşerek ciddi bir fiyat düzeltmesinden geçti. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası kısmen toparlandı ve şu anda 1.260 dolardan işlem görüyor.
PeckShieldAlert'in zincir üstü verilerine göre: "FTX Accounts Drainer, FTX Accounts Drainer 2/FTX Accounts Drainer 5/FTX Accounts Drainer 6"dan ~21.155 $ ETH aldı.

Ek olarak, söz konusu FTX Accounts Drainer, CoW protokolünde $DAI stablecoin alım satımını da onayladı. Kripto istihbarat platformu Arkham Intelligence, saldırganın ETH ana ağında dondurulamayan veya kara listeye alınamayan ETH ve DAI tokenlerinin dengesini konsolide ettiğini de belirtti. Son güncellemede Akham şunları kaydetti:

Son 3 saat içinde FTX saldırganı, DAI bakiyesinin tamamını  48,2 milyon dolar  Cowswap'te ETH'ye çevirdi. Saldırgan, Tether tarafından kara listeye alınmadan iki farklı hesapta 4 milyon dolarlık DAI'yi ETH'ye ve 5 milyon dolarlık USDT'yi ETH'ye takas etmeyi başardı.

Bu ETH bakiyeleri daha sonra saldırganın ana adresi olan 0x59'a gönderildi ve bu adres, Ethereum ağındaki en büyük 35. ETH sahibi oldu.

Peki, durum buysa, Ethereum (ETH), kripto borsası FTX'in hacker'ından başka bir büyük satışla karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle, ETH fiyatının buradan yüzde 20 daha düzeltme yaparak 1.000 dolara kadar düşme olasılığı var.

FTX Korsanı Daha Fazla Varlık Çekmeye Devam Ediyor

FTX'e yapılan 600 milyon dolarlık saldırıdan üç gün sonra bile, FTX.com ve FTX ABD'deki cüzdanlar, FTX Drainer adresi 0x59A…32b'ye daha fazla kripto varlığı göndermeye devam ediyor. Aynı bilgisayar korsanı, anahtarları sızdıran ve diğer cüzdanları boşaltmak için işlevleri yürüten bir otomatik güncellemeyle tetiklenen geçen Cuma günü cüzdanlardan 600 milyon dolar aktardı.
FTX Drainer adresi 0x59A…32b şu anda 62 milyon $ değerinde varlığa sahip. Blockchain güvenlik firması CertiK, bununla ilgili ilk tweet atan kişi oldu.

Ayrıca şunları kaydetti: "12 Kasım 2022'den bu yana FTX Wallet Drainer, FTX Sucks, F*ck FTX, CRO Next ve diğerleri bir dizi "meme" ve ünlü adrese".

Blockchain etkinliğine bakan Akham Intelligence, bilgisayar korsanının panik içinde olduğuna inanıyor. Bilgisayar korsanı, token varlıklarının büyük bir bölümünü kayıplar nedeniyle kaybetti. Bilgisayar korsanının daha fazla kaymayı önlemek için PAXG, LINK ve MATIC'i gruplar halinde satması gerekiyordu. Ayrıca hacker, çalınan tokenları 1inch, Uniswap, DODO ve CoWSwap gibi merkezi olmayan borsalar aracılığıyla dönüştürmeye çalıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ