Polygon (MATIC), bu yükseliş eğilimli zincir üstü metriklere göre yorumlanabilir.

Ethereum Ölçekleme Çözümü Polygon Bu Nedenlerle Fiyatta Patlama Yapacak

Polygon (MATIC), bu yükseliş eğilimli zincir üstü metriklere göre yorumlanabilir. Yatırımcıların iyimserliğine katkıda bulunan şey, Polygon blok zincirinin artan bir şekilde benimsenmesidir.
Ethereum katman iki ölçeklendirme çözümü yan zincir Polygon'un yerel belirteci olan MATIC, birkaç boğa piyasası ve zincir üstü metriğe göre bir fiyat patlaması için hazır olabilir.

Kripto para veri platformu Token Terminal'den alınan verilere göre, Polygon blok zinciri olağanüstü performans gösteriyor. Ağ, son 30 günde toplanan işlem ücretlerinde yüzde 185'lik bir artış gördü (dönem içinde yaklaşık 3,37 milyon dolar kazandı).

Ağ ayrıca, son 30 günde MATIC sahiplerine tahakkuk eden işlem ücretlerinin payı olan gelirde yüzde 386,6'lık bir artış gördü ve 1,4 milyon $ değerine ulaştı.

Buna ek olarak veriler, Polygon ağındaki benzersiz adreslerin sayısının artmaya devam ettiğini gösteriyor. Blockchain kaşifi Polygon Scan'in verilerine göre, ağdaki benzersiz adreslerin sayısı 191 milyondan fazla cüzdanla rekor seviyede.

Poligon (MATIC) Ciddi Şekilde Düşük Fiyatlı Mı?

Bu metriklerdeki artışlar, Polygon topluluğunun son zamanlarda özellikle misli olmayan token ekosisteminde memnuniyetle karşıladığı birkaç duyuruyla aynı zamana denk geldi. Bunlar, Polygon'un Meta ve ayrıca spor malzemeleri markası Nike ile olan yakın tarihli ortaklığını içerir.

Meta, takas edilemez belirteçlerin (NFT'ler) sosyal medya platformu Instagram'a entegrasyonunun Polygon blok zinciri tarafından destekleneceğini duyurdu. Nike ayrıca, yalnızca Polygon blok zincirinde bir Web3 NFT platformu oluşturacağını duyurdu.

Tarihsel verilere göre, MATIC'in fiyatı, duyurular topluluğa verildiğinde biraz arttı. Solana blok zincirinin güç durumdaki simgesi SOL'un fiyatındaki keskin düşüşle birleştiğinde, MATIC, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında yer aldı.

Bununla birlikte, MATIC'in fiyatı, Polygon blok zincirinin giderek daha fazla benimsenmesine rağmen, hala sürekli bir yükseliş patlaması yaşamadı ve bu da analistleri ciddi şekilde düşük fiyatlandırıldığına inandırıyor.

Fiyat verilerimize göre, MATIC şu anda gün içindeki 3,27 düşüşle yaklaşık 0,86 $ seviyesinde işlem görüyor. Bu, son iki haftada yüzde 27,3'lük bir değer düşüşüne işaret ediyor.

Muhtemelen, token dalgalanması, çapraz kripto pazarında fiyat düşüşüne neden olan FTX fiyaskosu tarafından engellendi. Kıyaslama kripto para birimi Bitcoin (BTC) de son iki haftada yaklaşık yüzde 22 düştü ve şu anda yaklaşık 16.600 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, bir CNBC raporuna göre, Binance CEO'su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere piyasa düşünce liderlerinin tahmininde bulunduğundan, piyasa toparlandıktan sonra.

Kısa vadede çok sancı var ama uzun vadede bu sektörü daha sağlıklı hale getirmek için yaptığımız çabaları hızlandırıyor,

MATIC en çok kazananlar arasında olabilir. Her ne kadar bu dalgalanmanın ne zaman beklendiği FTX bulaşması olarak bilinmese de ve makroekonomik faktörler şu anda kripto pazarını beklemede tutuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ