Polygon, küresel markalarla yaptığı çeşitli ortaklıklar sayesinde NFT faaliyetlerinde önemli bir artış gördü.

Ethereum Ölçeklendirme Çözümü Polygon Patladı – MATIC 5 Dolara Ulaşacak Mı?

Polygon, küresel markalarla yaptığı çeşitli ortaklıklar sayesinde NFT faaliyetlerinde önemli bir artış gördü. NFT faaliyetindeki artış, NFT işlem hacmine yansımadı, ancak MATIC yine de yükselmeye hazır olabilir.

Ethereum ölçeklendirme protokolü Polygon, misli olmayan token (NFT) ekosisteminde meydana gelen büyük ana akım benimsemenin arkasında patlıyor.

Bir Twitter ileti dizisinde, kripto pazarı analitiği firması Nansen'de veri gazetecisi olan Martin Lee, Polygon'un artış gördüğü NFT ekosistem ölçümlerine dikkat çekti. Bu, Ethereum ve Solana da dahil olmak üzere diğer blok zincirlerinde aynı ölçümlerin düşmesine neden olan kripto kışına rağmen.

Lee'ye göre, günde ilk kez gelen ve geri dönen alıcılar, Polygon'da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. OpenSea'de yalnızca darphane ve NFT projelerini hesaba katan Nansen'in verileri, Polygon'un günlük kullanıcı sayısının yılın büyük bölümünde 10-15 bin civarında gezindikten sonra Aralık ayında keskin bir artışla 62 bin kullanıcıya ulaştığını gösteriyor.

Polygon'daki eğilim, haftalık kullanıcı ve haftalık işlem metrikleri için benzerdir. Haftalık kullanıcı sayısı son altı ila sekiz ayda önemli ölçüde artarken, haftalık işlemler bu hafta 2022'deki diğer haftalardan yaklaşık 3 kat daha yüksek ve yaklaşık 7,5 milyona ulaştı.

Lee, ölçümlerdeki artışa rağmen, Polygon'un NFT ticaret hacminde orantılı bir artış görmediğini belirtiyor. Lee, Polygon'un büyük markalar tarafından NFT'leri başlatmak için çeşitli anlaşmalarının ve Polygon'un ana akım kullanımının, temel bir teknoloji olarak NFT'lerin kullanımını etkili bir şekilde artırdığını ve veri noktalarına dayalı olarak NFT'leri kitlelerin eline geçirdiğini öne sürüyor.

Analiz, NFT'nin benimsenmesi için çok olumlu bir gelişme olduğunu iddia etmeye devam ediyor, çünkü varlık nihayet sadece spekülasyon için kullanılan takas edilebilir bir varlık olarak kullanılıyor. Lee, Polygon liderliğindeki benimseme yolunun, daha fazla kullanıcının NFT'leri sahip olunması gereken bir teknoloji parçası olarak görmesine yardımcı olabileceğini belirtiyor. O yazdı.

Benim görüşüme göre, büyük ölçüde [Polygon CEO'su Ryan Wyatt] ve Polygon'daki ekip tarafından yönetilen mevcut benimseme yolu, NFT'lerin ana değerinin spekülasyon olduğu şeklindeki mevcut damgayı ve fikri ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Ne kadar çok kullanıcı kullanır ve NFT'leri ticarete konu bir varlık yerine bir teknoloji parçası olarak görürsek o kadar iyi,

MATIC, Büyük NFT Aktivitesinden Hala Yükselmeye Hazır Olabilir

NFT faaliyetindeki artış, Polygon'daki NFT ticaret hacmini artırmasa da, ekosistemin yerel token'ı olan MATIC'in fiyatı farklı güç işaretleri gösteriyor.

MATIC, düşüşe geçen birçok kripto para biriminin aksine, üçüncü çeyrekte yüzde 62,3'lük bir fiyat artışı kaydetti ve 2022'nin dördüncü çeyreğinde şu ana kadar yüzde 14,8 daha arttı. Varlık, son 24 saatte yüzde 0,75 artışla 0,89 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ