Geçen haftaki kripto piyasası rallisi, Ethereum'un haftalık grafikte bir kez daha Bitcoin'den üç kat daha iyi performans gösterdiğini gördü.

Geçen haftaki kripto piyasası rallisi, Ethereum'un haftalık grafikte bir kez daha Bitcoin'den üç kat daha iyi performans gösterdiğini gördü.
Uzmanlar, Ethereum'un yanma mekanizmasının kripto üzerinde deflasyonist baskı yaratacağına inanıyor. ve uzun vadede Bitcoin'den daha iyi performans gösterecek.
Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), geçen haftaki ralli sırasında 1.600 dolar seviyelerini aşarak bir kez daha yatırımcıların radarına girdi. Geçen hafta boyunca, ETH fiyatı, Bitcoin'in yüzde 7'lik kazancını yaklaşık üç kat gölgeleyerek yüzde 20 değer kazandı.

Bu, Ethereum'un Temmuz 2022'den bu yana en büyük haftalık kazancı oldu ve burada bir kez daha endüstri lideri Bitcoin'den daha iyi performans gösteriyor. Geçen ay Eylül ortasında Ethereum, madencileri doğrulayıcılarla değiştiren bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs modeline geçti.

İlginç bir şekilde, Ethereum'un net ihracı, yani enflasyon oranı yüzde 3,6'dan neredeyse yüzde 0'a düştü. Ancak IntoTheBlock'tan gelen veriler, Ethereum'un net ihracının aslında sıfırın altına düştüğünü gösteriyor. bu, Ethereum'un deflasyonist hale geldiği anlamına gelir, arzı zamanla artmak yerine azalan bir madeni para. ETH arzındaki bu eksiklik, ETH fiyatını daha da yükseltebilir.

Son fiyat rallisi, ETH'nin Bitcoin'den (BTC) daha iyi performans göstermesiyle ilgili tartışmayı bir kez daha tetikledi. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, ETH fiyatının sağlam kazançlar elde ederken adres etkinliğinin düşüşte olduğunu bildirdi. Şunları ekler:

Ethereum'un #Bitcoin ve çoğu #kripto üzerindeki fiyat hakimiyeti, Ekim ayı yaklaşırken devam etti. Bu, oluşturulan yeni $ETH adreslerindeki ani artışın ardından geldi. Adres etkinliğinin, kendinden emin bir devam eden ralli için muhtemelen toparlanması gerekecek.


Ethereum’un Performansı Devam Edecek Mi?

Tarihsel kalıplara göre, Bitcoin, ayı piyasası döngüleri sırasında diğer altcoinlerden nispeten daha iyi performans gösterdi. Bunun nedeni, yatırımcı parası Bitcoin'e geçtikçe altcoinlerin ayı piyasasında daha derin bir düzeltmeye girme eğiliminde olmasıdır. Olumsuz piyasa koşulları söz konusu olduğunda, Bitcoin en büyük güven rozetine sahiptir.

Ancak bazı piyasa analistleri, PoS'a bu mevcut geçiş sırasında Ethereum'un Bitcoin'den daha iyi performans göstermeye devam edeceğine inanıyor. Ayrıca, ETH yakma mekanizması ile artan taleple birlikte düşen arzın fiyatları yükseltmesi muhtemeldir. Dijital varlık fonu yöneticisi Valkyrie Investments'ın araştırma başkanı Josh Olszweicz, CoinDesk'e şunları söyledi:

“ETH'nin yıllık ihracı hızla düşmeye devam ederken, Ether bitcoin'den daha iyi performans göstermeye devam edebilir. Bu nedenle, işlem ücreti yakma mekanizması sayesinde, zincir içi aktivitedeki herhangi bir artış, Ethereum'u kesin olarak deflasyonist ihraç bölgesine getirmeli ve Ethereum'un fiyatı üzerinde önemli ölçüde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Ayrıca Ethereum ağ kullanımındaki bir artışın talep-arz denklemini Ethereum (ETH) lehine çevireceğine inanıyor. Ağustos 2021'den bu yana, 8,65 milyar dolar değerinde 2,6 milyondan fazla ETH dolaşımdan çekildi.

Kripto hedge fonu Ledger Prime'ın baş yatırım sorumlusu Shiliang Tang, ETH'nin deflasyonist çekiciliğinin zamanla daha da güçleneceğini söyledi. Ekledi:

Şu anda BTC'den çok ETH hikayesine ilgi duyan çok sayıda sermaye var. ETH'nin deflasyonist doğası zamanla yavaş yavaş hissedileceğinden, ETH'nin BTC üzerinde liderliğini sürdürmesini bekliyorum. Bitcoin, burada bitcoin fiyatı [20.000 $ civarında] ile madencilerin arz fazlalığıyla (büyük blokların aksine daha tutarlı bir arz damlası) karşı karşıya kalmaya devam edecekti.

Bu olursa, ETH fiyatı mevcut seviyelerden yüzde 20 daha yükselebilir ve yakın vadede 2.000 doları geçebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ