Son büyük Ethereum test ağı “Gorli” başarıyla Proof of Stake'e alındı.

Ethereum Proof of Stake İçin Hazır: Birleştirme Testi Başarılı

Son büyük Ethereum test ağı “Gorli” başarıyla Proof of Stake'e alındı. Birleştirme simülasyonu herhangi bir büyük komplikasyon olmadan çalıştı ve Eylül ortasında beklenen ana zincir üzerinde fikir birliği değişikliğinin yolu açık görünüyor. Bugün Ether için fiyat artışı buna paralel olarak büyük: yüzde on bir, bu da ETH'yi 2.000 işaretine yaklaştırıyor.

Ethereum Birleştirme Gösterisi

Ethereum'dan Proof of Stake'e uzun zamandır beklenen geçiş ısınıyor. Birkaç test çalışmasından sonra, Ethereum Blockchain'i Proof-of-Stake tabanlı Beacon Chain ile birleştirmek, Gorli'deki son dayanıklılık testini birkaç fraksiyonla geçti.

Ethereum geliştiricisi Marius van der Wijden'e göre, birçok "güncellenmemiş düğüm" nedeniyle "ağda biraz karışıklık vardı". Bunun dışında, işler “şimdiye kadar oldukça iyi” görünüyor. Geliştirici "Superphiz" önceden "büyük bir dönüm noktası"ndan bahsetti.

Şimdi sonuçlar, Ethereum ana zincirinin dönüşünden önce değerlendirilir. Ethereum vakfı henüz resmi bir tarih açıklamadı. “Superphiz”e göre 19 Eylül'de sona erebilir.

Birleştirmeden sonra, aşağıdaki yükseltmeler blok zincirinin performansını artırmaya odaklanır. İşlemleri dış kaynak kullanarak ana zinciri rahatlatan Layer 2 çözümleri ile Ethereum'un ölçekleme açığı uzun vadede çözülmelidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ