EthereumPoW, zorluk bombasını devre dışı bıraktığı ve EIP-1559 protokolünü kaldırdığı ilk kodunu başlattı.

Ethereum Proof-of-Work (ETHW) İlk Kodu Yayınladı, EIP-1559

EthereumPoW, zorluk bombasını devre dışı bıraktığı ve EIP-1559 protokolünü kaldırdığı ilk kodunu başlattı.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Grayscale, forklanmış bir ETH'ye, yani ETHW'ye sahip olmanın neden iyi bir seçenek OLMADIĞINI açıklıyor.

Ethereum blockchain ağı şu anda bir Proof-of-Stake konsensüs modeline büyük bir geçiş yolunda. Bununla birlikte, bazı ETH madencileri, Proof-of-Work (PoW) sürümüne devam etmek için Ethereum blok zincirinde bir hardfork önerdiği için son zamanlarda bir tartışma yaşandı.

İlginç bir şekilde, ETHW çekirdeği ilk kodunu 15 Ağustos'ta yayınladı. ETHW Core sürümünün üç ana özelliği şunları içeriyor:

Zorluk bombasını devre dışı bıraktı.

EIP1559 değişti: Madenciler ve topluluk tarafından birlikte yönetilen çok imzalı bir cüzdanın taban ücreti.

ETHW'nin Başlangıç Madencilik Zorluğu Ayarlandı

Ancak, uygulamadan kısa bir süre sonra insanlar London Fork'tan önceki tüm blokları açacak boşluklar bulmaya başladı. Bir Twitter tanıtıcısı zhijie şunları yazdı: “Hm, belki yanılıyorum, ancak aşağıdaki kod bir blokta durum kökünün değişmesine neden olacak ve sonunda karma değişimini engelleyecektir. Londra çatalından beri tüm bloklar etpow zinciri tarafından kabul edilemedi. Başka bir deyişle, ethpow aslında Londra'dan beri bir çatal olacak”.

Ancak, EthereumPoW (ETHW) ekibi yamalı bir kod yayınladı ve sorunu çözdü. Açıkça görüldüğü gibi, EthereumPoW savunucuları, mevcut fikir birliği modeline dayalı bir Ethereum blok zincirine sahip olmaya devam ediyor.

Bu savunucular temelde PoS geçişi tarafından tehdit edildiğini hisseden madencilerdir. Vitalik Buterin bu tekliften tamamen uzaklaştı. Ethereum çekirdek geliştiricilerinin EthereumPoW ile herhangi bir rol oynamayacağını söyledi.

Gri tonlamalı: Ethereum çatalı (ETHW) Geçerli Değil

Kripto varlık yöneticisi Grayscale, Ethereum blok zincirinin 2016'da Ethereum Classic (ETC) versiyonunu yaratan ilk hardfork'una sahip olduğunu açıklıyor. Ancak Grayscale, 2016'daki Ethereum ekosisteminin dApp'ler, DeFi ve diğer özellikler açısından bugün olduğundan çok daha az gelişmiş olduğuna dikkat çekiyor. Gri tonlamalı yazıyor:

Mevcut Ethereum ağının bir PoW çatalı, geliştiricilere ve piyasa katılımcılarına anlamlı zorluklar sunabilecek tüm bu belirteçlerin kopya örneklerini getirecektir. Aslında, DeFi'nin karmaşıklığı ve DeFi protokollerinde kilitlenen varlık destekli tokenlerin sayısı, tasfiye edilmeye çalışılan zincir üstü pozisyonlar nedeniyle ETHW'nin fiyatı için feci bir risk oluşturuyor.

Bir ETHW çatalı, birkaç Ethereum tabanlı protokol için çeşitli operasyonel sorunlar da getirebilir. Bunun nedeni, protokollerin “yinelenen hazineler, yinelenen jetonlar, NFT sahipliği ve daha fazlası tarafından tutulan değer jetonlarının nasıl yönetileceğini belirlemesi” gerekmesidir. Yönetim hakları nasıl konsolide edilecek?”

USDT ve USDC gibi en iyi stabilcoin sağlayıcılarından bazıları, ETHW sürümünü desteklemeyeceklerini zaten söylediler. Ayrıca Grayscale, Ethereum PoS'un piyasaya sürülmesinden çok kısa bir süre sonra ETHW için likiditenin ölebileceği için yatırımcıların dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ