Bireysel Çinli madenciler, madencilik faaliyetlerine devam etmek için özellikle Ethereum'da bir hardfork'u destekliyorlar.

Ethereum Savunucuları Hardfork Konusunda Bölünmüş Durumdayken, İşte Vitalik Buterin

Bireysel Çinli madenciler, madencilik faaliyetlerine devam etmek için özellikle Ethereum'da bir hardfork'u destekliyorlar. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, hardfork savunucularını “yabancılar” olarak adlandırırken çarptı.

Ethereum blockchain ağı, önümüzdeki ay bir Proof-of-Stake (PoS) blockchain ağına geçişine yardımcı olacak The Merge yükseltmesinden geçecek. Bununla birlikte, Ethereum topluluğunda Merge'den sonra ne olduğu konusunda yeni bir hararetli tartışma var.

Bazı ETH savunucuları, Ethereum madencilik endüstrisinin Ethereum Classic'e (ETC) taşınmasını önerdi. Ethereum Classic, 2016'da Ethereum blok zincirindeki ilk hard fork'un sonucuydu. Devam eden bu değerlendirmenin ortasında, ETC fiyatı da yüzde 150'nin üzerinde yükseldi.

Tartışmadaki bir diğer tartışmalı seçenek, The Merge'den sonra Ethereum blok zincirinin bir hardfork'udur. 19 Eylül Ethereum Merge verileri yaklaştıkça, bazı piyasa savunucuları PoW Ethereum ağını desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Ethereum ağının Pos ağına geçeceğini, ancak PoW çalıştıran başka bir blok zincirinin ortaya çıkabileceğini unutmayın. İşte Hardfork'u kimin desteklediğine ve kimin desteklemediğine bir Bakış.

Ethereum Hardfork'u Destekleyen Kullanıcılar

Tron'un kurucusu Justin Sun, Poloniex Borsasında hardfork'u desteklediğine dair erken bir duyuru yapan destekçilerden biri. The Merge sonrası Poloniex borsasının hem Ethereum   ETHw hem de ETH sürümlerini destekleyeceğini söyledi.

ETHw, ETH madenciliğine devam etmek isteyen madencilerin yanı sıra Proof-of-Work Ethereum blok zincirini destekleyen bir token olacak. ETH'ler, yeni Hisse Kanıtı (PoS) Ethereum blok zincirinde token olacak.

Huobi ve BitMEX gibi bazı popüler kripto borsaları da önerilen hardfork'a desteklerini genişletti. Özellikle Çinli madenciler, Ethereum hardfork'u desteklemeye hevesliydi.

Öte yandan, ETH'nin çatallı versiyonunu kabul etmek istemeyen başka güçlü oyuncular da var. Onlara liderlik eden Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'in kendisi.

Vitalik Buterin, Ethereum Hardfork Destekçilerini Çarptı

Ethereum kurucu ortağı, Ethereum blok zinciri için hardfork'u destekleyenlere sert çıkıştı. Buterin, Ethereum topluluğundaki çoğu insanın Proof-of-Stake'e geçişi desteklediğini belirtti. Ancak hardfork'u destekleyenlere "yabancı" diyor.

Buterin ayrıca, hard fork taraftarlarının “kendi borsaları olduğunu ve sadece hızlı para kazanmaya çalıştıklarını” da sözlerine ekledi. Ethereum kurucu ortağı, başarılı PoS geçişinden sonra PoW ağı için herhangi bir sorumluluk almayacağını da sözlerine ekledi. “Eminim sorunlar çıkacaktır. Eğer bir çatal yapmak istiyorlarsa, bu sorunları azaltmak onların görevidir”.

Buterin dışında popüler oracle servis sağlayıcısı ve akıllı sözleşme platformu Chainlink, Ethereum'un yalnızca PoS sürümünü destekleyeceklerini duyurdu. Başka bir kripto portföy şirketi DeBank DeFi, kripto hardfork'un bir felaket olacağına inanıyor. Ayrıca ürünlerinin hiçbirinin PoW ETH'yi desteklemeyeceğini de belirttiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ